مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان اعلام کرد: هیچ آسیبی به کلیسای ارامنه که یکی از آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی است وارد نشده است.

به‌گزارش  غیرمنتظره،   به نقل از ‌روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان گیلان، ولی جهانی ‌در این باره اظهار داشت: طی تماس مردمی از وقوع اتش سوزی در محدوده باقت تاریخی بندرانزلی که در ساعت ۱۱ صبح روز جمعه  در ساختمان ثبتی کلیسای ارامنه در میدان انزلی ایجاده شده بود یگان حفاظت ورئیس میراث فرهنگی شهرستان سریعا در محل حاضر شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان افزود:‌ به دلیل بروز حریق در یک ‌پیتزا فروشی به نام( کاکوله) که دچار آتش سوزی شد اما خوشبختانه به آثار شاخص این بافت خسارتی وارد نشده است.

جهانی افزود: در جریان این آتش سوزی تعدادی از مغازه‌های این محدوده دچار خسارت شدند اما این اداره کل آمادگی دارد با همکاری شهرداری این شهرستان در مرمت و احیا آن مغازه ها همکاری کند.

به گزارش تسنیم، عصر جمعه محدوده خیابان حافظ بندر انزلی واقع در بافت تاریخی این شهرستان دچار حریق شد و تعدادی از واحدهای صنفی دچار آسیب شدند، این حریق کامل اطفا شده و موضوع علت آن در دست بررسی است.

بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ اثر ثبتی در گیلان وجود دارد که ۵۳۵ مورد از این تعداد بناهای تاریخی است و ۲۲۱ بنا از این تعداد مجموعه‌های تاریخی دولتی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت