September 21, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

آخرین وضعیت دره پنجشیر / جبهه مقاومت افغانستان چقدر دوام می‌آورد؟

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رویداد۲۴،  زینب غبیشاوی: دره پنجشیر دره پنجشیر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی کابل تنها ولایت در افغانستان است که هنوز به دست طالبان نیفتاده و اهالی این منطقه به رهبری احمدمسعود حاضر به تسلیم شدن نیستند. درگیری‌ها با طالبان در مرز‌های این منطقه همچنان ادامه دارد و براساس آخرین خبرها، تاکنون ۱۱۵ نفر از نیرو‌های طالبان در این درگیری‌ها کشته شدند.

نیرو‌های پنجشیر اعلام کرده‌اند حاضر به مذاکره و صلح با نیرو‌های طالبان هستند، اما اگر طالبان بخواهند با درگیری وارد این شهر شوند، تا آخرین قطره خون مقاومت می‌کنند. آخرین خبر‌ها حاکی است که اهالی پنجشیر از زن و مرد تا کودکان، همگی مسلح شده و آماده به مقاومت هستند.

فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت پنجشیر می‌گوید بیش از ۳۰ نفر از نیرو‌های طالبان اسیر و بیش از ۲۰۰ نفر از آن‌ها نیز مجروح شده‌اند. با این حال، اما طالبان اعلام کرده که هنوز به دره پنجشیر حمله نکرده است و تلاش برای حل مسالمت آمیز این موضوع نیز شکست خورده است.

احمد مسعود رهبر دره پنجشیر نیز به تازگی اعلام کرده در این منطقه با کمبود سلاح مواجه هستند. او گفته بود: «من در کشورم و در سنگرم در دره پنجشیر هستم، دو گروه از نظر نظامی با ما همکاری می‌کنند، نخست کارمندان حکومتی و کارکنان نیرو‌های مسلح که خود را به دره پنجشیر رسانده‌اند و دوم شبه نظامیان و گروه‌های مقاومت که یا از قبل در این محل بوده اند و یا به تازگی به ما پیوسته‌اند.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی