یک مقام کاخ سفید در میانه گزارش های مربوط به آزادسازی ۷ میلیارد دلار پول ایران و احتمال تضعیف ارز داخلی کره جنوبی اعلام کرد انتقال دارایی ایران از سوی کره جنوبی هیچ تاثیر مهمی در این کشور نخواهد داشت.

به گزارش غیرمنتظره، جان کربی هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا در ارتباطات استراتژیک گفت آمریکا به شکل گسترده با کره جنوبی بر سر آزادسازی دارایی ۷ میلیارد دلاری ایران کار کرده است تا این مسئله پایان یابد.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه مطبوعاتی مجازی هنگامی که پرسشی درباره احتمال و پتانسیل تاثیر این کار بر ارزش و یا نرخ تبادلات واحد پول کره جنوبی یعنی وون مطرح شد گفت: «تمام چیزی که می توانم بدون دادن جزئیات بیشتر بگویم این است که ما به شکل گسترده با کره جنوبی درباره این موضوع کار کردیم و این اقدام هیچ تاثیری بر کره جنوبی نخواهد گذاشت. »

در گزارش های اولیه آمده است آمریکا برای آزادسازی دارایی های ایران که از سال ۲۰۱۹ در دو بانک کره جنوبی مسدود شدند، در ازای تبادل ۵ شهروند زندانی آمریکایی با ایران به توافق رسیده است.

کره جنوبی روز گذشته از تائید این توافق سرباز زد، اما درباره حل و فصل دارایی های مسدود شده ایران در این کشور ابراز امیدواری کرد و افزود دولت این کشور در ارتباط مشاوره ای نزدیک با دو کشور ایران و آمریکا پیرامون این مسئله است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت