April 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

آژیر خطر در گیلان به صدا در آمد/شناسایی دومین مورد کرونای انگلیسی در گیلان

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، هنوز چند روزی از یک‌ساله شدن مشاهده نخستین مورد کرونا در کشور نگذشته و تاکنون خانواده‌های بسیاری داغدار شدند و افراد بسیاری هنوز در سوگ عزیزان خود هستند.

در طول یک سال گذشته بارها موج‌های سنگین کرونا در کشور شیوع پیداکرده که با مجاهدت‌های کادر درمانی، فداکاری‌های مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این ویروس کنترل شد.

ولی در دو هفته گذشته چندین مورد از کرونای انگلیسی در کشور به‌ویژه در استان خوزستان، قزوین و برخی دیگر از استان‌ها شناسایی و همین امر منجر به افزایش نگرانی‌ها از وجود کرونای متاسیون یافته در گیلان شد تا اینکه نخستین مورد ابتلا به این نوع از ویروس در شهرستان منجیل شناسایی و متأسفانه به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را ازدست‌داده است.

به‌محض مشاهده نخستین مورد کرونای جهش‌یافته در گیلان تمامی ۱۲ اعضا خانوار فرد فوت‌شده براثر این ویروس به قرنطینه رفته و از آنان تست کرونا گرفته شد که خوشبختانه تمامی موارد منفی بوده است.

هنوز نگرانی‌ها از مشاهده کرونای انگلیسی در گیلان نگذشته بود که امروز معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از مثبت شدن تست کرونای دومین فرد مبتلا به این این‌گونه از ویروس در گیلان خبر داد.

بنابر اعلام آبتین حیدرزاده احتمال شیوع  ویروس انگلیسی در کل استان وجود دارد زیرا طی روزهای گذشته شاهد ورود ویروس کرونای جهش‌یافته با عنوان ویروس انگلیسی به استان گیلان بودیم.

یکی از عمده نگرانی‌های مردم و کادر درمانی گیلان احتمال افزایش سفرها به گیلان در تعطیلات پیش رو و ایام نوروز است به این دلیل و به گفته جانشین ستاد مدیریت و مقابله با کرونای گیلان محدودیت‌های رفت‌وآمد خودرویی در گیلان در تعطیلات روز‌های آینده همچنان ادامه دارد.

اگرچه دومین مورد کرونای انگلیسی در گیلان مشاهده‌شده ولی به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شدند که حاکی از کاهش تعداد  افراد مبتلا شده به کرونا در گیلان است.

با توجه به افزایش سرایت و مرگ‌ومیر ناشی از کرونای انگلیسی حیدرزاده از مسافران می‌خواهد مسافرت به گیلان را به حداقل رسانده و در تعطیلات پیش رو از برگزاری دورهمی‌ها و تردد بین‌شهری خودداری کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی