May 15, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

آیا جبار کوچکی‌نژاد مرتکب فروش مال غیر شده است؟!

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، معین حسن‌زاده: انتشار ادعایی از سوی رسانه‌های نزدیک به جبار کوچکی نژاد در خصوص واگذاری خودروی دنا پلاس به مردم روستای (؟!) پاره بیجار با واکنش‌های مختلفی همراه بود. پس‌ازاین واکنش‌ها اما جبار کوچکی نژاد اقدام به انتشار پاسخی در این خصوص کرد و منتقدین را حسود خطاب کرد!

ماجرا از این قرار بود که در خبری به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور آمده بود: جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خودروی دنا پلاس خود را که چند روز پیش جهت سرکشی به حوزه انتخابیه تحویل گرفته بود برای ساخت مدرسه در یکی از نقاط محروم شهرستان رشت اهدا کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن اهدای این خودرو به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان گیلان، ساخت یک باب فضای آموزشی در روستای پاره بیجار در منطقه حمیدیان رشت را خواستار شد.

پس‌ازاین حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس، در واکنش به خبر اهدای خودرو دنا پلاس مجلس توسط نماینده رشت اظهار داشت: خودروی دنا پلاسی که در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته جزو اموال مجلس شورای اسلامی بوده و سند آن به نام نمایندگان نیست که بخواهند آن را به فرد یا نهادی ببخشند.

علیرضا سلیمی افزود: از آقای کوچکی نژاد تقاضا داریم تا سند خودروی دنا پلاس را منتشر کند تا مشخص شود وی چگونه خودروی مجلس را بذل و بخشش کرده‌اند، البته شاید وی یک دنا پلاس دیگر به نام خود دارد که آن را به مدرسه‌سازان بخشیده است.

حجت‌الاسلام سلیمی تصریح کرد: هیچ نماینده‌ای حق ندارد خودروی متعلق به مجلس را به غیر واگذار کرده و یا آن را ببخشد. بنده به این نماینده پیشنهاد می‌کنم که خانه یا ماشین خود را برای مدرسه‌سازی اهدا کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مگر می‌شود اتوبوس یا مترو که جز اموال دولت است را به کسی بخشید؟! «حجت اسلام سلیمی» تأکید کرد: از نمایندگان تقاضا دارم کمی دقت عمل بیشتری به خرج دهند.

پس از کنایه‌های سنگین سلیمی، این بار نوبت به احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی رسید تا او نیز در گفتگویی در این خصوص اظهار کند: ایران‌خودرو به ما اعلام کرد که دیگر نمی‌توانیم خودرو را به نمایندگان بدهیم و اتومبیل‌ها را به مجلس واگذار خواهیم کرد، چرا که کمیته خودروی ایران‌خودرو تصویب کرده که تنها نیرو‌های مسلح، شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی و اجرایی می‌توانند برای سازمان خود خودرو تهیه کنند، در غیر این صورت همه باید در قرعه‌کشی شرکت کنند؛ بنابراین خودرو‌های خریداری شده به نام مجلس است.

پس‌ازاین اظهارات، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اعطای خودروی دنا پلاس خود به سازمان نوسازی مدارس توضیح داد: این خودرو بر اساس بند ۱ تعهدنامه ایران‌خودرو، انتقال سند رسمی حداکثر یک سال بعد امکان دارد.

وی ادامه داد: این خودرو را به سازمان نوسازی مدارس واگذار کردیم تا خیریه‌ها پول این خودرو را دریافت کنند. سپس با یک سند عادی یا قولنامه، واگذاری صورت بگیرد تا سند رسمی انتقال یابد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس اظهار کرد: معترضان به این موضوع شاید خودشان حاضر به انجام چنین کاری نباشند و می‌توان آن را نوعی حسادت دانست.

کوچکی نژاد با یادآوری اینکه در تعهدنامه خودرو نوشته شده سند قطعی آن حداکثر پس از یک سال انتقال می‌یابد، بیان کرد: خودرو فعلاً در اختیار سازمان نوسازی است. بسیاری از جابه‌جایی‌های اموال با یک سند عادی انجام می‌شود تا بعد به نحو قطعی رخ دهد.

وی تأکید کرد: مجلس تاکنون هیچ قانونی ابلاغ نکرده است که این انتقال ایراد دارد. من برای کسانی که از موضوع خبر ندارند و چنین اظهارنظر‌هایی می‌کنند، متأسفم.

و اما چند نکته در خصوص این اظهارات جبار کوچکی نژاد نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی!

۱- اینکه کوچکی نژاد نماینده رشت اطلاعات لازم را در خصوص تقسیمات شهرستان حوزه انتخابیه خود آن‌هم پس از ۴ دوره نمایندگی مجلس ندارد اتفاقی غم‌انگیز است! در متن خبر اولیه مربوط به کوچکی نژاد از محله پاره بیجار شهرک شهیدان حمیدیان به‌عنوان روستای پاره بیجار استفاده شده که اظهارنظری وحشتناک عجیب است!

۲- کوچکی نژاد در شرایطی در پاسخ ارائه‌شده از سوی خود مدعی است که بر اساس بند ۱ تعهدنامه ایران‌خودرو انتقال سند رسمی حداکثر یک سال بعد امکان دارد که نگفته است این انتقال پس از یک سال به نام مجلس است یا شخص نماینده؟!

۳- آیا جبار کوچکی نژاد تا به امروز یک ریال از مبلغ این خودرو واگذار شده را پرداخت کرده است که انتظار دارد پس از یک سال این خودرو به نام او شود؟!

۴- اگر چنین نیست آیا او اطلاع دارد که در واقع خودروی دولت را واگذار کرده و مرتکب فروش مال غیر شده است؟!

۵- کوچکی نژاد مدعی شده است که خودرو فعلاً در اختیار سازمان نوسازی است! آیا مجلس این خودرو را برای امور سرکشی به حوزه انتخابیه به کوچکی نژاد داده است که او آن را در اختیار یک نهاد دولتی دیگر قرار دهد؟!

۶- نماینده رشت مدعی شده است که بسیاری از جابه‌جایی‌های اموال با یک سند عادی انجام می‌شود تا بعد به نحو قطعی رخ دهد، این آیا آموزش فساد افزایی در کشور نیست؟ یعنی نماینده مجلس بجای آنکه از اموال در اختیار گذاشته شده خود در راستای خدمت به مردم استفاده کند به‌راحتی از طریق آموزش‌های فساد افزای جناب کوچکی نژاد می‌تواند از طریق یک سند عادی در اموالی که بابت آن‌ها هنوز مالکیت ندارد معامله کند!

۷- نماینده چهار دوره مجلس همچنین باید پاسخگو باشد که اگر نیازی به این خودرو نداشته است به چه دلیل این خودرو را تحویل گرفته است؟!

۸- قطعاً در شأن یک نماینده مجلس نیست که بجای پاسخ به انتقادات به شکل صحیح همانند اینفلوئنسرهای اینستاگرامی که از لفظ #حسودای_پلاستیکی استفاده می‌کنند، منتقدین را حسود خطاب کند!

در پایان امید است جبار کوچکی نژاد بجای مشاوره گرفتن از برخی افراد که تنها به منافع پدر خود فکر می‌کنند و با مشورت‌های غلط نماینده مردم رشت را با چالش مواجه می‌کنند، فکری جدی به حال اتاق مشاورین خود نماید.

قبلی «
بعدی »

۲ دیدگاه ها

  1. پینگ بک: ادعای کوچکی‌نژاد در خصوص پرداخت 5 میلیارد تومان برای حفظ سهمیه داماش چه شد؟! - غیرمنتظره - سایت خبری گیلان
  2. پینگ بک: وعده پیش از انتخابات کوچکی‌نژاد به مردم پیربازار چه شد؟! - غیرمنتظره - سایت خبری گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی