گروه : تیتر دو , ورزشی

به گزارش سپیدخبر تن زاده علیه حسین کعبی، محمد غلامیحسین ابراهیمی و سهیل حق شناس که جزو تیم فوتبال سپیدرود هستند به دلیل مصاحبه‌هایی که آنها انجام داده‌اند شکایت کرده و پرونده آنها به پلیس فتا استان گیلان ارجاع داده شده است.

 

یک ماه پیش به دنبال شکایت اولیه‌ای که مالک سابق باشگاه سپیدرود به مالکان فعلی ارسال کرده بود این چهار عضو تیم برای پاره‌ای از توضیحات دعوت شده بودند. لیدرهای باشگاه با مراجعه به دفتر پلیس فتا پیگیر شکایتی که وضع شده، رفتند اما با عدم توجه بازیکنان به این مسئله موجب شد تا روز گذشته آنها با تماس پلیس رو به رو شده و با معرفی وکیل‌شان برای دفاع از خود احضار شوند.

 

تیم سپیدرود رشت که از تابستان امسال به شرایط مناسبی با حضور علی کریمی و رامین رضایی در مالکیت و باشگاه‌داری دست پیدا کرد از زمان صعود به لیگ برتر همواره با مشکلات مالی و مالکیتی رو به رو بوده است. سرخپوشان گیلانی سپیدرود در ابتدا در معامله ای سوری در اختیار نایب رئیس هیئت فوتبال گیلان گرفت؛ فرد فاقد سرمایه مذکور بدون داشتن سرمایه با حمایت‌های دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی مدتی سپیدرود را در اختیار داشت و سپس تیم سپیدرود در یک قرارداد موقت و مشروط در اختیار کیومرث بیات، رئیس هیئت شطرنج استان گیلان قرار گرفت و پس از مدتی در نهایت بدقولی‌های او سبب شد تا هیئت فوتبال استان، جواد تن زاده از فعالان اقتصادی و دانشگاهی رشت را به عنوان مالک جدید معرفی کند.

 

وی علی کریمی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد و با جذب بازیکنان جدید و بهبود شرایط تمرینی سپیدرود رشت در لیگ برتر ماندگار شد، سپس به دلیل اینکه تن زاده در برطرف کردن مشکلات باشگاه به تعهدش پایبند نبود، مالکیت باشگاه با داوری اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان از وی سلب مالکیت و پروانه‌ای برای فردی ناشناس برای اهالی فوتبال به نام محمد نوین صادر شد که با شکایت تن زاده به قوه قضاییه داوری از اداره کل ورزش و جوانان سلب و مالکیت جواد تن زاده بر باشگاه سپیدرود رشت با امتیاز لیگ برتری توسط دادگاه تثبیت شد.

 

تیم سپیدرود پیش از آغاز فصل لیگ هجدهم با دو مالک و دو سرمربی آماده حضور در مسابقات می‌شد. یک تیم مالکیتش در اختیار تن زاده بود که علی نظرمحمدی سرمربیگیری آن را پذیرفته بود و دیگری نوین بود که با خداداد عزیزی در نقل و انتقالات تابستانی فعالیت داشت. پس از اینکه مشخص شد تن زاده شانسی برای ادامه همکاری با باشگاه ندارد از کورس کنار کشید و پس از آن طولی نکشید تا عزیزی و نوین و بیات هم به دلیل مشکلاتی که در اواسط نیم فصل اول رخ داد کنار رفته و علی کریمی به شهر خودش بازگردد.

 

سرخپوشان طی دو فصلی که به عنوان نماینده استان گیلان در سطح اول فوتبال ایران حضور داشته‌اند با دشواری‌های پیاپی رو به رو بوده و اکنون که برای برپایی اردوی تدارکاتی به تهران سفر کرده‌اند با مشکلی جدید مواجه هستند.

 

ایلنا

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت