May 14, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

احمدی سنگری از تکذیبیه تا تاکسی‌سواری!/ نماینده مجلسی که از حاشیه استقبال می‌کند

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، بسیاری محمدرضا احمدی سنگری نماینده رشت در مجلس یازدهم را از زمان انتشار ویدئوی پیام تهدید آمیزش به ترامپ آن‌هم به زبان انگلیسی می‌شناسند، ویدئویی که مثل بمب تمام رسانه‌های داخل استان و خارج استان و حتی رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور را فراگرفت.

اما محمدرضا احمدی سنگری کیست؟

اولین حاشیه ویژه محمدرضا احمدی سنگری انتشار ویدئویی از او در فضای مجازی در گفتگو با «شفاف تی‌وی» بود، جایی که احمدی سنگری نه‌تنها تلاش خود برای حضور در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان موسوم به لیست امید را رد کرد، بلکه اصلاح‌طلبان را آمریکایی عنوان کرد! اظهارنظری که همان‌جا با واکنش مجری همراه بود.

مشاهده فیلم

البته انتشار این ویدئو در شب انتخابات با واکنشی از سوی احمدی سنگری همراه نبود، او بعدتر در یک نشست خبری در پاسخ به خبرنگار غیرمنتظره مدعی شد که این فیلم تقطیع شده است! البته او تلاش خود برای حضور در لیست امید را نیز از اساس تکذیب کرد.

پس‌ازاین نیز انتشار مجدد این ویدئو در فضای مجازی منجر شد تا احمد رمضانپور نرگسی از چهره‌های شناخته‌شده اصلاح‌طلب گیلان در خصوص اظهارات احمدی بگوید: «هرکس به‌اندازه عقل معرفت خود سخن می‌گوید» این البته تمام واکنش‌ها به اظهارات احمدی سنگری نبود، بخصوص آنکه تکذیب این اظهارات از سوی خود احمدی سنگری بر حواشی ماجرا افزود، بخصوص آنکه وی مدعی شده بود این ویدئو تقطیع شده است، درحالی‌که قطعاً این ویدئو تقطیع نشده بود.

تکذیب دیگر بخش این ویدئو توسط احمدی سنگری یعنی تکذیب تلاشش برای حضور در لیست اصلاح‌طلبان توسط افرادی که با او برای حضور در لیست امید مصاحبه کرده بودند و درنهایت وی را در این لیست قرار ندادند پاسخی روشن به ادعای احمدی سنگری بود!

مرد تنهای شب!

احمدی سنگری که انگار به حاشیه و در چشم بودن بسیار علاقه‌مند است با بازدیدهای عجیب‌وغریبش و تأکید بر ساعت بازدیدش در صفحه اینستاگرامی منتسب به وی مورد انتقاد قرار گرفت و بارها سوژه کاربران فضای مجازی شد.

مشاهده در اینستاگرام محمدرضا احمدی سنگری

نخستین بار حضور احمدی سنگری در یکی از بیمارستان‌های شهر رشت در ساعت ۳ نیمه‌شب بود که وی حتی ساعت این بازدید را نیز در کپشن پست خود ذکر کرد، البته تصویری از ساعت بیمارستان نیز در ویدئو دیده می‌شد که نشان می‌داد ادعای او صحت دارد.

پس از انتشار این ویدئو انتقادات زیادی از احمدی سنگری مطرح شد که به چه دلیل در ساعت استراحت بیماران مزاحم حال آنان شده و آرامش بیماران را برهم زده است؟

نکته جالب آنکه احمدی نه‌تنها از این انتقادات درس نگرفت، بلکه بازهم این کار را تکرار کرد و نیمه‌های شب به بیمارستان‌های دیگر رفت، تا آنجایی که پس از حمله شبانه چند اوباش به اورژانس بیمارستان پورسینای رشت روند این بازدیدهای شبانه متوقف شد!

البته این اولین باری نبود که احمدی سنگری به‌واسطه پست‌های اینستاگرامی مورد انتقاد کاربران فضای مجازی قرار می‌گرفت، پیش‌ازاین احمدی سنگری در اینستاگرامش از رفع مشکل فاضلاب یکی از محلات کم برخوردار شهر رشت خبر داده بود که البته این موضوع با توجه به اینکه در مسئولیت‌های وی به‌عنوان یک نماینده مجلس، به‌عنوان قانون‌گذار و ناظر نیست و مربوط به حوزه مدیران شهری است، مورد انتقاد قرار گرفت و کاربران فضای مجازی معتقد بودند احمدی بجای رسیدگی به فاضلاب، مشکلات سطح کلان را می‌بایست به‌عنوان یک نماینده بررسی و برای رفع آن تلاش کند و حوزه شهری را به مدیریت شهری بسپارد و نقش نظارتی به‌عنوان یک نماینده مجلس را ایفا کند.

دنا پلاس حق مسلم ماست

در اوج ماجرای اهدای خودروی دناپلاس به نمایندگان مجلس، در یک جلسه با حضور احمدی سنگری در بسیج دانشجویی مطلبی از وی منتشر شد که وی در آن مدعی شده بود که دنا پلاس حق مسلم اوست! البته احمدی سنگری این اظهارات را تکذیب کرد، ولی برخی از حاضرین مدعی شدند که این حرف را از زبان احمدی سنگری شنیده‌اند.

به‌هرحال هرچه که بود فیلم و صوت این جلسه هیچ‌گاه منتشر نشد تا بتوان قضاوتی در این خصوص کرد.

احمدی سنگری کارشناس واکسن کرونا می‌شود!/ دیپلمات قبل از انتخابات و انقلابی بعد از مجلس

این روزها همه کارشناس واکسن کرونا هستند، چه موافق و چه مخالف همه از خوبی و بدی واکسن کرونا می‌گویند. همه هم دستی بر آتش علم پزشکی دارند و همه‌چیز را می‌دانند! احمدی سنگری نیز یکی از آن‌هاست، او که نمی‌خواست از این ماجرا عقب بیفتد در اظهارنظری مدعی شد: «صحت واکسن خارجی به‌هیچ‌وجه مشخص نیست / ممکن است دشمنان موادی را در این واکسن‌ها بگذارند!» این اظهارنظر او با واکنش رسانه‌ها همراه شد و یکی از رسانه‌ها از او خواست تا کمی رفتار دیپلمات باشد و دیپلماتیک رفتار کند، همان چیزی که احمدی سنگری پیش از حضور در مجلس به آن می‌نازید.

http://www.rasht20.ir/wp-content/uploads/2021/01/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D9%BE%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%AA.jpg

پس‌ازاین مطلب برخی از افراد که مدعی بودند از نزدیکان احمدی سنگری هستند در مطلبی عجیب مدعی شدند که ما دیپلمات نیستیم و انقلابی هستیم! انگار که دیپلمات بودن جرمی نابخشودنی و برابر با ضدانقلاب بودن است.

این اما در حالی بود که تکذیبیه نزدیکان احمدی سنگری در خصوص دیپلمات بودن یا نبودن این نماینده مجلس کاملاً بی‌اساس است، زیرا وی پیش‌ازاین در ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی در تراکت‌های تبلیغاتی خود را دیپلمات معرفی کرده بود!

پیامی از مستر احمدی برای you ای گامبلر ترامپ

انتشار ویدئویی از پیام انگلیسی احمدی سنگری در خرداد ۹۹ پیرامون اعتراضات مردمی در آمریکا در پی کشته شدن یک شهروند سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا و اظهارات عجیب و نامفهوم احمدی سنگری در خصوص «انتقام گرفتن از جورج فلیودی که به ناجوانمردانه‌ترین وضع کشته شده‌اند!» سوژه رسانه‌های داخلی شد.

مشاهده در اینستاگرام محمدرضا احمدی سنگری

اما پس‌ازآنکه این ویدئو در یک شبکه ماهواره‌ای خارج از کشور سوژه مجری برنامه شد، احمدی سنگری اعتمادبه‌نفس خود را از دست نداد و در ویدئویی تصویری با خبرگزاری رکنا که در تولید سوژه و اخبار زرد بسیار معروف است پیامی انگلیسی – فارسی را خطاب به ترامپ قرائت می‌کند پیامی تصویری که مورد انتقاد و البته سوژه کاربران فضای مجازی می‌شود.

احمدی سنگری البته برای نخستین بار نیست که واکنش بین‌المللی از خودش نشان می‌دهد! او پیش‌ازاین در یادداشتی با عنوان «ریاست‌جمهور خبیث کشور فرانسه ننگت باد» به اظهارات زشت و تفرقه‌افکنانه مکرون رئیس‌جمهور فرانسه واکنش نشان داده بود، البته کسی متوجه نشد که منظور وی از کلمه «ریاست‌جمهور فرانسه» دقیقاً چه چیزی بوده است؟

مشاهده در اینستاگرام محمدرضا احمدی سنگری

نکته جالب آنکه در صفحه ویکی‌پدیا احمدی سنگری آمده است که وی بیش از ۵۰ مقاله به زبان انگلیسی به چاپ رسانه و به زبان‌های عربی و انگلیسی مسلط و به زبان‌های فرانسه و آلمانی و عربی آشناست و در دانشگاه‌های گیلان و تهران نیز تدریس می‌کند!

وقتی احمدی سوار تاکسی تحلیل‌گر سیاسی می‌شود!

از گذشته شوخی و طنز تحلیل سیاسی و اظهارنظرهای خاص برخی رانندگان تاکسی وجود داشته است، اینکه برخی رانندگان تاکسی تحلیل‌های سیاسی خاصی را هنگام رانندگی مطرح می‌کنند چیز جدیدی نیست و همواره چه به طنز و چه واقعیت وجود داشته است، همان رانندگان تاکسی که در اوج کرونا در خانه نماندند و برای تعطیل نشدن خدمت‌رسانی در سطح شهر جان خود را کف دستانشان گرفتند و به خیابان آمدند. همان‌هایی که در سرما و گرما ناوگان حمل‌ونقل عمومی را از کار نمی‌اندازند و بخش عمده‌ای از خدمات عمومی را در دست دارند.

طی هفته‌ای که گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان رشت که در فرمانداری شهرستان برگزار شد یک خبرگزاری از اظهارات عجیبی سخن به میان آورد که مربوط به محمدرضا احمدی سنگری می‌شد! بازهم حاشیه‌ای جدید از نماینده تازه وارد رشت در مجلس، در این مطلب از قول احمدی نوشته شده بود که وی مدعی شده است رانندگان تاکسی به تریبون ضدانقلاب تبدیل شده‌اند! انتشار این خبر با واکنش بسیار تند رسانه‌های داخل استان و سطح کشور همراه بود و کاربران فضای مجازی از او انتقادات بسیار زیادی را مطرح کردند.

اما او با سابقه نه‌چندان خوب خود در تکذیب کردن اظهاراتش خبر منتشر شده را تکذیب کرد و مدعی شد که چنین حرف‌هایی را به میان نیاورده است! اینکه آیا او حقیقت را می‌گوید یا خیر را باید خدای بالای سر قضاوت کند، اما احمدی سنگری نشان داده است که سابقه خوبی در تکذیب حرف‌های خود ندارد.

این اما بخشی از اظهارنظرها و اقدامات عجیب احمدی سنگری طی چند ماه حضور در مجلس شورای اسلامی است، او هنوز به یک سال نرسیده به‌اندازه یک دوره چهارساله حاشیه ایجاد کرده است، اما قطعاً این حواشی برای شخص محمدرضا احمدی سنگری خروجی خوبی نخواهد داشت و او در انتخابات مجلس دوازدهم از همین سمت‌وسو آسیب خواهد دید و بهتر است نگاهی درست در امر مشاورگزینی داشته باشد تا برخی از این حواشی که در آینده ایجاد خواهد شد کنترل شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی