به گزارش غیرمنتظره و به نقل از  خبرگزاری اناتولی، ژنرال “آویو کوخاویی” مدعی شد اسرائیل ۳ برنامه برای حمله به ایران و نقشه هایی برای حمله به لبنان تدارک دیده است.

وی که به مناسبت پایان دوره فرماندهی اش روز جمعه با خبرنگاران در شهر قدس گفتگو می کرد ادامه داد: ایران امروز مواد غنی شده دارد که برای تولید ۴ بمب اتمی کافی است. ۳ بمب در سطح۲۰ درصد و یک بمب در سطح ۶۰ درصدی.

او گفت: ارتش اسرائیل در یک سال اخیر، ۳ برنامه برای حمله به ایران به عنوان ضربه انتقامی تدارک دید که ارتباطی به برنامه هسته ای ندارد اما شامل نابودی تاسیسات هسته ای و مراکز حامی برنامه هسته ای ایران می شود.

ژنرال کوخاویی ادامه داد: “اگر موضوع به ورود به درگیری بزرگتری مربوط شود پایگاه های نظامی و مراکز دیگری به فهرست اهداف اضافه می شود. در سال های اخیر، به دنبال سرعت دادن به آمادگی ها برای حمله به تاسیسات هسته ای و انواع دیگری از اهداف در ایران بودیم. به بهبود فعالیت های اطلاعاتی و دایره اهداف افزودیم. خودمان را آماده کرده ایم؛ با مهمات از قبل تعیین شده و حجم مناسب از مهمات برای این عملیات”.

فرمانده ارتش اسرائیل اضافه کرد: “حمله به ایران به وضعیت برنامه هسته ای ایران و غنی سازی اورانیوم و تعداد تجهیزات سانتریفیوژها مرتبط است. احتمال می دهیم حمله به ایران به حمله ای از مرزهای شمالی اسرائیل منجر شود که حزب الله لبنان در آن مشارکت داشته باشد یا آن را رهبری کند. اگر حزب الله لبنان تصمیم بگیرد تنش را بالا ببرد ارتش اسرائیل برای آن هم برنامه های هجومی تدارک دیده است.”.

اسرائیل از بخش شمالی خود با جنوب لبنان هم مرز است. جنوب لبنان مکان استقرار حزب الله است.

عالی ترین مقام نظامی اسرائیل ادامه داد: امروز، هزاران هدف در لبنان داریم که مراکز حزب الله لبنان هستند. از تونل های زیرزمینی تا … که موشک ها را در آن انبار می کنند. وقتی می گویم هزاران هدف، منظورم ۳ هزار یا ۶ هزار نیست بلکه منظورم بیشتر از این تعداد است. همه آنها از مرز جنوب لبنان تا بیروت و از دریا تا شرق هستند.

او تهدید کرد اسرائیل در صورت حمله به لبنان زیرساخت های این کشور را هدف قرار خواهد داد. وی ادعا کرد اسرائیل در حمله به لبنان می تواند این کشور را ۵۰ سال به عقب بازگرداند.

دوره فعالیت ژنرال کوخاویی در سمت رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل روز دوشنبه آینده به پایان می رسد تا ژنرال هرتسی هالوویی جایگزین او شود.

اسرائیل ایران را متهم می کند که به دنبال ساخت بمب اتمی است اما تهران می گوید هدف از برنامه هسته ای اش تولید برق و دیگر مصارف صلح آمیز است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت