به گزارش سپیدخبر، نشست خبری مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد. مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در این نشست گفت: امیدواریم آن‌طور که شایسته جایگاه استان گیلان است بتوانید شاهد تغییرات مثبت در استان گیلان باشیم.

 

وی ادامه داد: ما ۵۱۰ برنامه در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و جوانان در استان گیلان داریم که یکی از آن‌ها روز گذشته اتفاق افتاد.

 

بخشی افزود: سه طرح عمرانی که شامل دو استخر در سیاهکل و ماسال و یک سالن ورزشی در شهرستان صومعه‌سرا می‌شود در ایام‌الله دهه فجر افتتاح خواهد شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با تأکید بر اینکه در استان گیلان ۴۲ طرح نیمه‌تمام ورزشی داریم، گفت: با اتمام این ۴۲ طرح می‌توان ظرفیت استان را به ۲ برابر افزایش داد.

 

بخشی در ادامه با بیان اینکه امیدواریم چهار طرح در حوزه توسعه و تجهیز استان به اتمام برسد، اظهار داشت: مسابقات بین‌المللی شطرنج در استان گیلان امسال نیز برگزار خواهد شد.

 

وی با اشاره به برگزاری مسابقات رباتیک جی کاپ تصریح کرد: همزمان با آن مسابقاتی استارت آپی در استان گیلان برگزار می‌شود.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با بیان اینکه ۵۰ کارگاه آموزشی در استان برای برنامه‌های آموزشی پیش از ازدواج برگزار خواهد شد، گفت: همچنین نمایشگاه ۴۰ عکس، ۴۰ عکاس نیز برگزار خواهد شد.

 

بخشی همچنین با اشاره به برگزاری مسابقات جودو بانوان در استان گیلان، تأکید کرد: مسابقات آمادگی جسمانی نیز در منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد.

 

وی در پاسخ به سؤالات خبرنگاران پیرامون موضوع ورزشگاه‌های در حال بازسازی استان گیلان، گفت: همگان بر وضعیت اقتصادی کشور واقف هستند. سال گذشته حدود ۶ میلیارد تومان برای ورزشگاه عضدی شهر رشت هزینه انجام شد. در حال حاضر ساخت و بازسازی سکوهای ورزشگاه عضدی رشت از نظر توان اقتصادی استان خارج است.

 

بخشی با بیان اینکه ورزشگاه سردارجنگل برای استانداردسازی حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد، گفت: مهم‌ترین مشکل این ورزشگاه استاندار نور است که برای آن نیازمند ۱٫۵ الی ۲ میلیارد تومان هزینه نیازمند هستیم. در بحث ورزشگاه عضدی امیدواریم بتوانیم این ورزشگاه را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

 

وی در خصوص حساب‌های مالی برخی از هیئت‌های ورزشی و بازرسی آن‌ها، گفت: ادارات مجاز به هزینه کرد یک درصدی از زمینه ورزش هستند و از این بابت مشکلی وجود ندارد! اگر بخواهیم در موضوع مسابقات والیبال ساحلی در منطقه آزاد بخواهیم بپردازیم ۶۰ میلیون تومان منطقه آزاد انزلی پرداخت کرده، اما ۱۰۰ میلیون تومان از سوی اداره کل ورزش و جوانان کمک شده است.

 

رشت۲۰

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت