March 5, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

اطلاعات شخصی و اینستاگرام استاندار گیلان فقط ۶ میلیون می ارزد؟!

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، تردیدی نیست که هک و نفوذ به فضای شخصی دیگران جرم تلقی شده و اساساً هیچگاه و به هیچ شکلی این رفتار مخرب در فضای مجازی پسندیده نیست، روز گذشته انتشار خبر هک شدن صفحه اینستاگرامی استاندار گیلان دستمایه طنز در فضای مجازی شد. موضوع آنقدر ترند شد که کار به رسانه های فارسی زبان خارج از کشور هم کشید و انگیزه این نفوذ مجازی دریافت مبلغ ۶ میلیون تومان توسط هکر عنوان شد.

بیشترین شوخی با این موضوع شده بود که آیا صفحه اینستاگرامی استاندار گیلان و همچنین اطلاعات و عکس های شخصی وی بنا به ادعای هکر تنها و تنها ۶ میلیون تومان می ارزد؟!

نکته عجیب آنکه هکر در اقدامی عجیب شماره کارت بانکی و نام احتمالاً خود را بر روی بایو یا همان به اصطلاحِ غلط بیوی پیج قرار داده است. اقدامی که با یک بررسی احتمالاً مشخص خواهد شد هکر چه کسی بوده است.

این اتفاق اما جایی عجیب تر می شود که هکر احتمالاً نمی دانسته پیج چه کسی را هک کرده و هدف اصطلاحاً هک چشم بسته یا رندوم بوده و انگیزه ای جز هدف مالی در این داستان وجود نداشته است. در چنین مواردی اساساً صفحات دارای امنیت پایین تر دچار حملاتی این چنینی می شوند و این نشان از آن دارد که صفحه اینستاگرامی نماینده عالی دولت در استان گیلان از لحاظ امنیتی در شرایطی بسیار پایین قرار داشته که چنین حملات کوری به راحتی به نتیجه منجر می شود.

اما در پایان باید به این موضوع اشاره که که هرچقدر هکر احتمالاً نوجوان داستان نابلد و تازه کار بوده، چندین برابر آن، تامین کننده امنیت صفحه اینستاگرامی استاندار گیلان نابلد و تازه کار بوده است! به هر حال امید است مسئولین استانی و کشوری در جهت افزایش سطح ایمنی خود در فضای مجازی اقداماتی مناسب را در نظر بگیرند تا اینگونه یک هکر تازه کار شخص اول اجرایی استان را با دردسر مواجه نکند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی