July 2, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

افزایش قیمت “نان سنتی” در گیلان ممنوع است/ نانوایان متخلف جریمه می شوند

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از موج، فرزاد اسدی، حدود ۹۰ درصد نان های تولیدی کشور را نان سنتی دانست و اظهار کرد: در استان گیلان نیز ۴۴۱۴ واحد نان سنتی شامل بربری، لواش، سنگک و تافتون داریم.

وی با بیان اینکه واحدهای نان سنتی از منشا گندم هر کیلو ۶۶۵ تا ۹۰۰ تومان استفاده می کنند، افزود: آرد این واحدها نیز هر کیلو ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گیلان ادامه داد: واحدهای نان سنتی حق افزایش قیمت ندارد و در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت نان سنتی از سوی واحدها، دستگاه های ناظر از جمله تعزیرات، بازرسی جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، پلیس اماکن و… برخورد لازم را انجام می دهند.

اسدی، هدف دولت از اجرای پرداخت عادلانه یارانه نان به اقشار مختلف را جلوگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه آرد عنوان کرد و یادآور شد: مردم انواع نان‌های سنتی را با قیمت فعلی دریافت خواهند کرد.

وی همچنین از فعالیت ۱۸۳ واحد حجیم پز و نان صنعتی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: براساس مصوبه کارگروه آرد و نان کشور و استان، واحدهایی نان صنعتی که از منشا گندم ۶۶۵ تا ۹۰۰ تومانی و ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ تومانی استفاده می کنند، قیمت گذاری می شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گیلان، تامین کالاهای اساسی همچون گندم، روغن خام آفتابگردان، برنج و شکر را از وظایف سازمان غله و خدمات بازرگانی دانست و گفت: سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده درباره افزایش قیمت نان های صنعتی تصمیم گیری می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی