March 5, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

افزایش ۸ درجه‌ای دمای گیلان طی روزهای آینده

به گزارش غیرمنتظره و  به نقل از فارس، محمد دادرس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای استان طی روزهای آینده، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جریانات جنوبی تا پایان هفته در منطقه است.

وی از افزایش دما پنج‌تا هشت درجه‌ای در گیلان خبر داد و افزود: در پی جنوبی شدن جریانات هوایی، دمای هوای استان به‌صورت محسوس افزایش خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی گیلان در پیش‌بینی وضعیت جوی در ارتفاعات و جلگه گیلان نیز بیان کرد: وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه‌ها بسیار شدید و پدیده مه برای برخی از نواحی جلگه‌ای مورد انتظار است.

دادرس همچنین از گذر امواج ناپایدار در منطقه نیز اشاره کرد و گفت: طی امروز و فردا با گذر امواج کم‌وبیش ناپایدار در بعضی نقاط رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی از صدور اطلاعیه سطح زرد هواشناسی در گیلان خبر داد و بیان کرد: از عصر فردا تا سه‌شنبه سامانه کم‌فشاری همراه با تقویت جریانات جنوبی در منطقه مستقر خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی گیلان احتمال آسیب به سازه‌ها و تأسیسات، شکستن شاخه درختان و سقوط آن‌ها، گسترش آتش‌سوزی احتمالی در جنگل‌ها و مراتع، افزایش ذوب برف در ارتفاعات و افزایش سطح آب در رودخانه‌ها را از اثرات مخاطرات پیش‌بینی‌شده برای روزهای آینده در گیلان دانست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی