گروه : تیتر دو , سیاسی

روزنامه جوان نوشت: مجلس باید توضیح دهد یا اطمینان دهد که با وزیر جدید این کاهش قیمت خودرو رخ خواهد داد یا همه آنچه قرار است با برکناری این وزیر و آمدن وزیر جدید رخ دهد، در دسترس خواهد بود. اگر به این تغییرات عمده امیدی نیست، تغییر وزیر چه دردی را درمان می‌کند و شما دنبال چه هستید؟

به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه نزدیک به سپاه از نمایندگان مجلس خواست تضمین دهند که در صورت تغییر وزیر صمت، قیمت خودرو کاهشی خواهد بود!

استیضاح یا رأی می‌آورد یا نه. اگر رأی نیاورد، مجلس باید بتواند تبیین کند که چرا استیضاح را برگزار کرد. موافقان استیضاح برای پرهیز از وقت‌کشی و کار حاشیه‌ای باید نظر نمایندگان را استمزاج و آنان را نسبت به دلایل استیضاح توجیه کنند و اگر اطمینان یافتند که استیضاح رأی کافی دارد و اکثریت نمایندگان با دلیل و برهان این تغییر را به نفع مردم و دولت می‌دانند، اقدام کنند. اگر چنین نباشد و استیضاح رأی نیاورد، یعنی استیضاح همان است که الان دهان همه مجازی را پر کرده است: ترساندن و سپس بی‌خیال‌شدن و آن ماجرا‌های میانی!

این روزنامه در ادامه نوشته است: اما اگر استیضاح رأی آورد، دو وظیفه برعهده دولت و مجلس است. مجلس باید تبیین کند که وزیر جدید قرار است چه تغییرات عمده‌ای و با چه امکاناتی ایجاد کند؟ بیشتر نمایندگان با وزیر صمت از منظر وظایف معدن و تراز تجارت خارجی و امور بازرگانی مشکلی ندارند و همه روی خودرو متمرکز شده‌اند که چرا یک خودروی بی‌کیفیت که باید ۲۰۰ میلیون باشد، یک میلیارد شده است. مجلس باید توضیح دهد یا اطمینان دهد که با وزیر جدید این کاهش قیمت خودرو رخ خواهد داد یا همه آنچه قرار است با برکناری این وزیر و آمدن وزیر جدید رخ دهد، در دسترس خواهد بود. اگر به این تغییرات عمده امیدی نیست، تغییر وزیر چه دردی را درمان می‌کند و شما دنبال چه هستید؟

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت