August 3, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

بار دیگر جاده خشکبیجار و مرگ ۳ شهروند بیگناه در سایه بی توجهی مدیران و نمایندگان استان

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از گیل خبر، همین دو سال قبل بود که پس از دو تصادف در کمتر از یک هفته و مرگ دلخراش چندین نفر، موج اعتراض خشکبیجاری ها بلند شد و حتی سخن از راه بندان و مصدود کردن جاده توسط مردم معترض به میان آمد، اما با دخالت غیر مستقیم برخی مسئولان، غائله ختم شد.
طی این سالها بارها نامه و درخواست مردم خشکبیجار به دست محمدباقر نوبخت، نمایندگان مجلس و حتی وزیر راه و دیگران رسانده شده و مردم تقاضا کردند دولت با گسترش دادن پهنای جاده از مرگ افراد بیشتر جلوگیری کند.

چندی قبل به کوشش گروهی از مردم خشکبیجار فهرستی از جانباختگان جاده خشکبیجار به خمام در دو دهه اخیر تهیه و منتشر شد، فهرستی واقعی که نشان می داد صدها نفر در این جاده ی غیر استاندارد جان باخته اند اما با این وجود اقدامی برای بهسازی این جاده رخ نداده است!

برخی لوله کشی آب شرب خمام به خشکبیجار را بهانه تاخیر پروژه دانسته اند، اما آن هم با سرعتی آرام پیشرفته و همچنان شاهد مرگ خودروسواران در این جاده هستیم. برخی نبود بودجه را دلیل امر دانسته و برخی کار را به آینده حواله می دهند.

در این بین مشخص شد کسی از میان نمایندگان مجلس دلسوز خانواده های داغداری که عزیزانشان را در این جاده از دست داده اند نیست.
دو سال قبل رسانه ها به سراغ این جاده آمدند و گزارش های متعددی پخش شد و حتی شبکه ۳ در برنامه دوربرگردان گزارش مفصلی از خطرآفرین بودن جاده ی مذکور پخش کرد، اما باز خبری نشد.

حالا مرگ ۳ شهروند آن هم در یک فقره تصادف خونبار، دوباره داغ مردم را تازه کرده و یادآور شده شوراها بویژه آنهایی که با نمایندگان مجلس رابطه تنگاتنگی دارند، کفایت و دلسوزی لازم برای پیگیری موضوع را نداشته اند و مردم نمی دانند این مطالبه خود را چه زمانی تحقق یافته می بینند.

اینک باید از سه نماینده شهرستان رشت در مجلس پرسید آیا تاکنون از مطالبه مردم خمام و خشکبیجار چیزی نشنیده اید. مقامات عالی استان آیا تاکنون از خسارت بار بودن این جاده چیزی نشنیده اند؟ چه زمان بهسازی این جاده التیام داغ خانواده های داغدار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی