January 20, 2021

کرونا ویروس

بایدن به ۲۶۴ رای الکترال رسید/ ترامپ: شمارش آرا را متوقف کنید

به گزارش غیرمنتظره، انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا که از مدتی قبل با رای گیری زودهنگام آغاز شده، روز ۱۳ آبان به طور رسمی به پایان رسید و از شامگاه آن نتایج به ترتیب ایالت‌ها در حال روشن شدن است. با اخبار لحظه به لحظه این انتخابات همراه باشید.

با اخبار لحظه به لحظه این انتخابات همراه باشید.

آیا نوادا بایدن را به ریاست جمهوری می‌رساند؟
با مشخص شدن نتیجه آرا در ایالت میشیگان حالا بایدن به ۲۶۴ رای الکترال دست یافته و این ایالت نوادا با ۶ رای الکترال است که می‌تواند پیروزی نامزد دموکرات را رقم بزند.

وکیل ترامپ: فکر می کنید ما احمقیم؟
رودی جیولانی از وقوع تقلب گسترده در شمارش آرای پستی خبر داد و خطاب به بایدن گفت: شما فکر می کنید ما احمقیم؟ شما فکر می کنید ما کودنیم؟

بایدن: زیربار زورگویی نمی‌رویم و تسلیم نمی‌شویم / درباره پیروزی خود مطمئن هستم
جو بایدن در سخنرانی خود پس از کسب ۲۴۸ رای الکترال گفت: مردم آمریکا در بحبوحه یک پاندامی بیشتر از هر انتخابات دیگری رای دادند و اگر تاکنون شکی داشتیم اما از این به بعد نباید شکی داشته باشیم که دولت در آمریکا برای مردم است و در اینجا مردم تعیین می‌کنند که چه کسی رییس جمهور است.
او بدون اشاره به اظهارات ترامپ و تشکیک او در صحت نتیجه انتخابات گفت:‌باید تک تک آرا شمرده شود. ما مردم زیر بار زورگویی نمی‌رویم و تسلیم نمی‌شویم و مطمئن هستم پیروز بیرون خواهیم آمد اما این پیروزی من به تنهایی نیست بلکه پیروزی مردم آمریکاست.

شبکه «سی‌ان‌ان» بایدن را پیروز ایالت میشیگان اعلام کرد
شبکه سی ان ان بایدن را پیروز ایالت میشیگان اعلام کرد. این ایالت، ۱۶ رأی الکترال دارد و در نهایت آرای الکترال این نامزد دموکرات به ۲۶۴ رسید.

طرفداران ترامپ با تجمع در شهر دیتروت: شمارش آراء را متوقف کنید
بلومبرگ نوشت: طرفداران ترامپ در شهر دیتروت ایالت میشیگان در مقابل مرکز همایش های TFC، جایی که آراء شمارش می شود تجمع کرده اند و شعار می دهند “شمارش آراء را متوقف کنید”

بایدن: ۲۷۰ الکترال را کسب کردیم
جو بایدن گفت: بیش از ۱۵۰ میلیون آمریکایی در انتخابات شرکت کرده اند و آنها رئیس جمهور را تعیین می کنند.
وی افزود: امشب مشخص شده که ما ۲۷۰ رای الکترال را برای پیروزی در انتخابات کسب کرده ایم.

وکیل ترامپ: تقلب بزرگی رخ داده / اجازه نمی‌دهیم دموکرات‌ها رای ها را بدزدند
رودی جولیانی، وکیل ترامپ با چرخش آرا در برخی ایالت ها در توئیتی نوشت: با تیم حقوقی در راه فیلادلفیا هستیم. تقلب بزرگی رخ داده است. ترامپ با ۵۵۰ هزار رای از ۷۵ درصد آرای شمارش شده پیشتاز است. وی در ادامه نوشت: اجازه نمی‌دهیم دموکرات‌ها آن را بدزدند

درخواست توقف شمارش آرا، این بار در پنسیلوانیا / دادستانی پنسیلوانیا: اجازه هیچ‌گونه وقفه در شمارش آرا را نمی دهیم
پس از میشیگان این بار ستاد انتخاباتی ترامپ درخواست توقف شمارش آرا، در پنسیلوانیا را داده است. ستاد ترامپ اعلام کرد که دادخواستی را به دادگاه پنسیلوانیا داده که طی آن خواستار توقف شمارش آرا در این ایالت شده است.
دادستانی ایالت پنسیلوانیا اما می‌گوید که اجازه هیچ‌گونه وقفه یا توقف در شمارش آراء این ایالت را نمی‌دهد.
دادستانی ایالت میشیگان نیز گفت که درباره دادخواست حقوقی ترامپ برای توقف شمارش آرا هیچ اطلاعی ندارد.

اداره پست آمریکا: تعداد زیادی از آراء پستی تحویل داده نشده
نیویورک پست گزارش داد: اداره پست آمریکا اعلام کرد تعداد زیادی از آراء پستی تحویل داده نشده است. این در حالی است که نتایج نهایی در ایالت های میشیگان، جرجیا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، نوادا و آلاسکا هنوز اعلام نشده است و رسانه های آمریکایی از به تعویق افتادن اعلام نهایی این نتایج به روز دوم خبر می دهند.

روسیا الیوم:‌ اعلام دیرهنگام نتایج انتخابات، آمریکا را به درگیری سیاسی می‌کشاند
شبکه خبری ‘ روسیا الیوم” چهارشنبه شب بااعلام نتایج نظر سنجی گفت که اکثریت شرکت کنندگان بر این باورند که در صورتی که نتایج انتخاابات آمریکا با تاخیر اعلام شود این کشور وارد درگیری سیاسی خواهد شد. براساس این نظرسنجی که تا لحظه تنظیم این خبر با حضور هشت هزار و ۶۷۴ نفر صورت گرفته است، ۶۳.۹ درصد از شرکت کنندگان؛ حدود ۵ هزار و ۵۴۶ هزار نفر اعلام کردند که درصورت تأخیر در اعلام نتایج ریاست جمهوری در آمریکا این کشور وارد یک درگیری سیاسی خواهد شد درحالی که حدود ۳۸ درصد یعنی ۳ هزار و ۱۲۸ تن دیگر خلاف این نظر را داشته‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها