به گزارش پایگاه خبری سپیدخبر، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه ظهر امروز در نشست بررسی رفع موانع اجرای طرح خیابان ۳۵ متری (طرح حرم) که در دفتر شورای اسلامی این‌ شهر برگزار شد، بابیان اینکه اجرای این طرح تنها با هماهنگی و وحدت همه مسئولان امکان‌پذیر می‌شود و اگر تعامل در هر مجموعه‌ای وجود نداشته باشد نتایج مطلوب حاصل نمی‌شود، گفت: در مسیر اجرای این طرح نباید نگاه صرفاً مالی داشته باشیم و با نگاه به آینده و ثمره اجرای این طرح که قطعاً پیشرفت و آبادانی بیش از گذشته را برای شهرمان به همراه دارد برای اجرای آن تلاش کنیم.

 

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه سال قبل با سفر به اوشیان رودسر و دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان کشور یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های شهروندان در خصوص حل مشکلات ناشی از املاک بنیادی این شهرستان مطرح شد و موفق شدیم با قرار دادن زمین‌های بنیادی شهرستان در بند شبه جیم این مشکل را حل کنیم، گفت: در سفر اخیر رئیس بنیاد مستضعفان کشور به شهرستان آستانه‌اشرفیه هم مسئله املاک این بنیاد که از مشکلات پیش روی اجرای این طرح برای شرکت سرمایه گزاری اجرای این طرح بود مطرح و حل شد.

 

حیدری بابیان اینکه تفاهم‌نامه مابین این شرکت و شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه ازلحاظ قانونی ضمانت اجرایی ندارد و برای اطمینان خاطر طرفین از مسئولان می‌خواهم که این تفاهم‌نامه به توافق‌نامه تبدیل شود، گفت: ماده‌ ۹ قانون برای خرید و تملک املاک یک ماده قهریه است و نباید برای خرید املاک در مسیر این طرح از آن استفاده کرد و باید برای خرید املاک با تعامل بیشتری رفتار کنید.

 

وی با اشاره به اینکه نتایج حاصل از موفقیت اجرای این طرح به همه مسئولان و مردم این شهرستان برمی‌گردد، افزود: باید با انسجام همه دستگاه‌ها در اجرای این طرح یار و یاور این شرکت باشیم و در مسیر اجرایی شدن هر چه سریع‌تر این تر از آنان حمایت کنیم.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه هم در این نشست بابیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند اشتغال‌زایی، وضعیت اقتصادی بهتر و توسعه گردشگری شهرستان را به همراه داشته باشد، گفت: کشور شرایط اقتصادی سختی را سپری می‌کند و مسئولان باید در اجرای این طرح به نحوی عمل کنند که مردم در آرامش و آسایش کامل اجرای این طرح را نظاره‌گر باشند.

 

حسین داداشی رئیس شرکت توسعه عمران حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) هم در این نشست با اشاره به اینکه افراد عضو هیئت‌امنای این شرکت چکیده‌ای از مدیریت شهری هستند و این شرکت یک بنگاه اقتصادی نیست، گفت: بخشی از مردم به دلیل اینکه پس از فروش ملک خود توان مالی موردنیاز برای تهیه منزل جدید را ندارند امکان مشارکت در اجرای این طرح را ندارند.

 

رئیس شرکت توسعه عمران حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) بابیان اینکه روند پیشرفت طرح خیابان ۳۵ متری روند رو به جلویی نیست و امیدواریم در آینده این روند تغییر کند، گفت: در این مدت که شرکت خصوصی جدیدی اجرای این طرح را در اختیار گرفته است تنها یک ملک به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان در این مسیر خریداری‌شده است.

 

حمید محسنی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اجرای خیابان ۳۵ متری هم در این نشست بابیان اینکه مردم اعتماد خود را برای اجرایی شدن این طرح ازدست‌داده‌اند و باید اعتماد مردم را جلب کنیم، گفت: آماده هستیم تا برای حل مشکلات احتمالی تفاهم‌نامه موجود و ضمانت اجرایی بیشتر تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه اجرایی شدن این طرح تنها با خرید املاک در مسیر ممکن است، افزود: با نظر کارشناسان رسمی املاک قیمت‌گذاری شده است و هر نرخی که به صاحبان املاک پیشنهاد داده‌ایم نرخ کارشناسی شده است.

 

در پایان این نشست اعضای شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه هم پایین بودن قیمت ارائه‌شده به مردم برای خرید املاک، بدهکار شدن مردم به بانک‌ها در صورت فروش املاک و دریافت وام، عدم ضمانت اجرایی و تأسیس دفتر شرکت سرمایه‌گذاری جدید بدون داشتن توافق‌نامه را از اساسی‌ترین مشکلات اجرای این طرح عنوان کردند.

 

 

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت