March 5, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

تاثیرات ریزش نرخ ارز در بازار خودرو / ریزش ۱۰ میلیونی قیمت پژو ۲۰۶

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رویداد۲۴، قصه‌ای که در ماه‌های گذشته این کالای مصرفی را به دلیل سودهای کلان ناشی از جهش قیمت‌ها، تبدیل به کالایی سرمایه ای با ریسک کم کرده بود.

در ماه‌های گذشته سودجویان و دلالان از وضعیت نابسامان بازار تحت تاثیر جهش نرخ ارز، ماهیگیری کرده و توانستند سودهای فراوان کسب کنند اما از نیمه پاییز ورق این بازارها برگشت و شرایطی به گونه ای رقم خورد که در واپسین روزهای دی‌ماه، ‌ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار به بیشترین میزان خود در ماه‌های اخیر رسید.

بازار خودروها هفته‌هاست که جذابیت خود را برای دلالان از دست داده و به نظر می رسد کوچ آنها به بازارهای موازی نیز فایده ای نداشته زیرا اوضاع بازار ارز و سکه و طلا و مسکن نیز همانند این بازار شکننده است و هر لحظه بر ریزش بیشتر قیمت ها افزوده می شود.

بازار خودرو که در ۲.۵ ماه گذشته دچار بیماری رکود مزمن شده بود این روزها با سکته‌های پی در پی نرخ‌ها مواجه است و به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران در روزهای اخیر ریزش نرخ ارز سبب کاهش ۳۰درصدی قیمت خودرو در بازار شده و اگر ارزش نرخ ارز تا محدوده کمتر از ۲۰ هزار تومان سقوط کند؛ شاهد کاهش ۵۰درصدی قیمت ها در این بازار خواهیم بود.

نوسانات نرخ ارز در روز ۲۹ دی ماه سبب شده تا قیمت تمام خودروهای داخلی و خارجی تکانه‌های قیمتی را تجربه کنند به طوری که در ظهر امروز قیمت محصولات ایران خودرو در بازار بین یک تا ۱۰ میلیون تومان نسبت به ۲۷ دی ماه کاهش یافت و محصولات سایپا یک تا ۵ میلیون تومان ریزش نرخ را شاهد بودند.

این درحالی است که خریداران همچنان رغبتی برای خرید احساس نمی کنند و در انتظار ریزش بیشتر قیمت ها هستند و به نظر می رسد در صورت تداوم روند کاهشی در بازار ارز، توقع مشتریان برآورده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی