سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران کاهش چهار متری تراز آب دریا، تصرف و بستر حریم رودخانه ها را منجر به بروز مشکل و سیلاب دانست.

به گزارش غیرمنتظره،  احمد توکلی صبح پنجشنبه در بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران اظهار داشت: انتظارات مردم برای بازسازی از مناطق سیل زده باید مورد توجه مسئولان و مدیران قرار گیرد.

وی با اشاره به محدودیت‌های مالی و بودجه کشور تصریح کرد: باید به وعده‌های داده شده عمل شود و انتظارات مردم را برآورده کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه آب دریای خزر نسبت به دهه ۷۰ حدود چهار متر پسروی کرده است، گفت: تراز آب دریای خزر به ۲۸ و ۶۰ رسیده است و این افزایش شیب، میزان بارش زیاد و دبی آب همه ساله پیامدهایی را ایجاد می‌کند.

توکلی به تصرف بستر و حریم رودخانه‌ها اشاره کرد و آن را معضلی برشمرد و خواستار برخورد با این بخش شد.

معاون استاندار مازندران برداشت مصالح و سرعت فرسایش و دبی آب را منجر به بروز خسارت‌هایی دانست و گفت: بیشتر پل‌ها و ابنیه استان مازندران دچار آسیب هستند و این به آن معناست که بستر رودخانه هر روز در حال تضعیف است.

وی پیشگیری از موضوعات را کار مدیریت بحران بیان کرد و گفت: ساخت و سازهای بی‌رویه و دست‌اندازی به طبیعت عامل بروز بسیاری از حوادث از جمله سیلاب است.

توکلی با اشاره به اینکه چند سازه تخریبی وجود دارد، گفت: باید این سازه‌ها برای استفاده مرمت و بهینه سازی شود وایجاد سرشاخه گیر و بندهای مشبک در بالا دست برای پیشگیری از بحران و خسارت‌ها لازم است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت