رئیس جمهور سابق آمریکا می‌گوید اتهاماتی که بازپرس ویژه وزارت دادگستری درباره حمله هواداران او به ساختمان کنگره در سال ۲۰۲۱ وارد کرده، ممکن است بیش از پانصد سال حبس برای او به‌همراه داشته باشد.

ترامپ: شاید به ۵۶۱ سال حبس محکوم شوم

به گزارش غیرمنتظره، کیفرخواست جدید وزارت دادگستری آمریکا علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا در پرونده دخالت وی در حمله هوادارانش به ساختمان کنگره در تاریخ ششم ژانویه ۲۰۲۱، با واکنش تند ترامپ همراه شد.

ترامپ شامگاه چهارشنبه طی بیانیه‌ای مدعی شد که اتهامات وارده به او ذیل این کیفرخواست، ممکن است بیش از پانصد سال حبس برای او به‌همراه داشته باشد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی درباره این ادعای خود توضیح داد: «وزارت دادگستری فاسد آمریکا که تحت کنترل جو سرکش (بایدن) قرار دارد، دوباره به‌طور غیرقانونی من را متهم کرد. طبق برخی گزارش‌ها، این بگیر و ببندی که چپ‌ها به راه انداخته‌اند، ممکن است من را به مجموعا ۵۶۱ سال حبس محکوم کند. شش برابر حبس ابد!»

این سیاستمدار و تاجر آمریکایی همچنین پرسید: «اما چرا آنها دو سال و نیم صبر کردند تا این اتهامات جعلی را درست در میانه مبارزات انتخاباتی برای سال ۲۰۲۴ مطرح کنند؟ چرا این اتهامات یک روز پس از انتشار رسوایی بزرگ جو بایدن در تالارهای کنگره اعلام شد؟»

ترامپ در ادامه اینگونه پاسخ سوال خود را داد: «جواب این است، دخالت در انتخابات! بی‌قانونی در این آزار و اذیت ترامپ و حامیانش، یادآور آلمان نازی در دهه ۱۹۳۰، اتحاد جماهیر شوروی سابق و دیگر رژیم‌های مستبد و دیکتاتوری است».

روز گذشته بود که «جک اسمیت» بازپرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا اتهامات متعددی از جمله تلاش برای حفظ قدرت پس از شکست در انتخابات ۲۰۲۰ از طریق اقدامات غیرقانونی مانند تحریک هواداران به حمله به ساختمان کنگره را علیه ترامپ وارد کرده است.

طبق گزارش‌ها، انتظار می‌رود رئیس جمهور سابق آمریکا در تاریخ سوم آگوست در دادگاهی در واشنگتن حاضر شود.

به نوشته اسپوتنیک، حامیان ترامپ بر این باورند که این اتهامات چیزی جز آزار و اذیت مخالفان توسط دموکرات‌ها و محاکمه آنها بدون دلایل کافی است که با شکست مواجه خواهد شد و این سیاستمدار آمریکایی با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، به کاخ سفید بازخواهد گشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت