January 17, 2021

“ترک فعل” دولت در پرداخت مطالبات شهرداری تهران/ کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ورود می‌کند؟

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره بدهی‌های میلیاردی دولت به شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: امروز در مجمع نمایندگان تهران این موضوع را مطرح و با مدیرعامل مترو گفت‌وگو کردیم.

وی ادامه داد: انصافاً وضعیت حمل و نقل عمومی در تهران تأسف‌آور است؛ مترویی که می‌تواند ۷.۵ میلیون مسافر را به صورت روزانه جا به جا کند در حالت عادی ۲.۵ میلیون نفر را جا به جا می‌کند و تأمین واگنهای مترو به یک آرزو تبدیل شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این باور بودیم که با روی کار آمدن شورای دوره پنجم شهر تهران، به دلیل همسویی با دولت این مشکل حل می‌شود و دولت که سالهاست کمکی در این حوزه نکرده، می‌تواند به مدیریت شهری همسو با خودش کمک کند اما به نظر می‌رسد این افراد دچار تعارف و مسائل دیگر شده‌اند و بدهی دولت به شهرداری در خصوص حمل و نقل عمومی به ویژه در روزهای کرونایی همچنان لاینحل باقی مانده است.

وی با بیان اینکه بدهی دولت بابت مسئولیت‌های اجتماعی و ملی، جفا در حق مردم است که به اینگونه به فراموشی سپرده شده و پرداخت نمی‌شود، گفت: با مدیران و اعضای شورای شهر تهران چند جلسه مشترک داشتیم اما متأسفانه اتفاقی رخ نداده است و به نظر می‌رسد باید جدی‌تر به موضوع ورود کنیم.

شاکری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسید باید موضوع را به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارجاع دهیم تا “ترک فعل” و عدم انجام تعهدات دولت را پیگیری کند چراکه این موضوع بسیار مهم است؛ دو شرکت واگن‌سازی نیز در کشور وجود دارد که ظرفیتهای بالایی دارند اما از آنها استفاده نمی‌شود و به نظر می‌رسد دولت کوتاهی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دولت در حوزه‌های متعدد به شهرداری تهران بدهی دارد اما بخشی از آن در حوزه حمل و نقل عمومی است، متذکر شد: شهرداری باید تعارف را کنار بگذارد و اگر اعضای شورای شهر واقعاً نماینده مردم هستند باید از حقوق مردم دفاع کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها