به گزارش سپیدخبر، جشنواره تئاتر خیابانی دائمی رشت و اجراهای متعددی که در ایام و فصول مختلف سال در پیاده راه فرهنگی شهر باران های نقره ای برگزار شد مورد استقبال اهالی فرهنگ و هنر علی الخصوص علاقمندان به تئاتر شد.

اجراهای زنده در دل تماشاگران به صورت روباز و خیابانی و حضور گرم تماشاگران رشتی این شهر را به اولین های تئاتر دائمی خیابانی تبدیل کرد.

روز رشت بهانه ای بود تا جشنواره ای تحت همین عنوان در پیاده راه فرهنگی این شهر به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی برگزار گردد که جدا از برنامه های متنوعی که در این ایام برگزار شد، چراغ تئاتر خیابانی شهر رشت را روشن نگه داشت.

رویداد بزرگ تئاتر دائمی رشت موجب شد که رشتوندان و تمام کسانی که در این شهر حضور پیدا میکنند با هنر نمایش و همچنین هنرمندان بزرگ این عرصه از نزدیک آستا شده و بدون پرداخت هزینه ای با لذت تمام به تماشای تئاتر آنهم در پیاده راهی زیبا در شهری با فرهنگ بنشینند.

علیرضا حسنی یکی از مدیران تاثیر گذار حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری رشت از عوامل تاثیر گذار این رویداد بزرگ بود که توانست با برنامه ریزی مدون با حمایت شورای اسلامی شهر رشت نام این شهر زیبا را در زمره اولین های کشور در حوزه تاتر خیابانی به ثبت برساند که این موضوع منجر به این گردید تا در اختتامیه تئاتر فصلی و دائمی رشت که با حضور مدیر کل نظارت و ارزشیابی تئاتر کشور، سامان خلیلیان رییس تئاتر خیابانی ایران ، مدیران استانی و کلیه گروه های نمایش خیابانی رشت در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیای این شهر برگزار شد، از علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و‌ ورزشی شهرداری رشت با لوح تقدیری که از سوی سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر ارشاد صادر شده بود تجلیل شد.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت