به گزارش غیرمنتظره،  در سایه انکارهای سعودی درباره توافق در حال شکل‌گیری با تل‌آویو وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، دولت بایدن با قاطعیت به سمت امضای توافق سازش پیش می‌رود.

توافق اسرائیل و عربستان؛ راهکار بایدن برای پیروزی در انتخابات

در سایه انکارهای سعودی درباره توافق در حال شکل‌گیری با تل‌آویو وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، دولت بایدن با قاطعیت به سمت امضای توافق سازش پیش می‌رود.

به گزارش اعتمادآنلاین، در حالی که اکثر رسانه‌های عبری‌زبان و کارشناسان اسرائیلی از بعید بودن توافق سازش با عربستان حداقل در دوره حضور کابینه افراطی اسرائیلی سخن می‌گویند، ایلی کوهن وزیر خارجه این کابینه در گفت‌وگویی با رادیو کان اعلام کرد: بایدن تصمیم خود را درباره تحرکات قاطعانه به منظور تحقق توافق سازش گرفته است.

او افزود: منافع عربستان در این زمینه بیشتر از اسرائیل است، چون ریاض در صدد دستیابی به چتر دفاعی برای خویش و همکاری در زمینه فناوری‌های نظامی است، آمریکایی‌ها هم منافعی در این زمینه دارند چون بایدن می‌خواهد با یک دستاورد سیاسی به انتخابات برسد، از این رو احتمال زیادی برای توافق سازش وجود دارد.

کوهن که در ظاهر رهبری جریان بسیار خوش‌بین به امضای این توافق را بر عهده دارد، چند روز پیش هم در گفت‌وگویی با روزنامه جروزالیم پست پیش‌بینی کرد تا مارس ۲۰۲۴ (اسفندماه) خط هوایی مستقیمی بین تل‌آویو و مکه برقرار خواهد شد.

او خبر داد مذاکراتی بین ریاض و واشنگتن در مورد توافق امنیتی فیمابین در حال انجام است که بخشی از آن مربوط به روابط عربستان با اسرائیل خواهد بود.

کوهن همچنین فاش کرد به سعودی‌ها گفته است برای حج سال آینده باید پروازهای مستقیمی بین فرودگاه بن گوریون و مکه برقرار شود.

وزیر کابینه افراطی اسرائیلی همچنین مدعی شد، سعودی‌ها به خوبی از مزایای اقتصادی سازش با اسرائیل مطلع هستند.

این اطلاعات در حالی از سوی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام می‌شوند که سعودی‌ها در مقابل آن سکوت اختیار کرده‌اند و همچنان مواضع سابق خود را در خصوص اولویت حل‌وفصل مساله فلسطین برای سازش با اسرائیل، در رسانه‌ها تکرار می‌کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت