به گزارش غیرمنتظره و به نقل از یورونیوز،  یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از انجام مذاکرات در نیویورک خبر داد و گفت که با وجود انجام مذاکراتی در نیویورک توافق قریب‌الوقوعی به دلیل کارشکنی آمریکا وجود ندارد.

مجتبی توانگر نماینده تهران در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «با وجود انجام مذاکراتی در نیویورک توافق قریب‌الوقوعی به دلیل کارشکنی آمریکا وجود ندارد.

‏- آمریکا در تلاش برای امتیازگیری هسته‌ای از ایران در ازای آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده است که این امر خلاف قانون و مغایر منافع ایران است.

– آمریکا همچنین درصدد کشاندن ایران به مذاکرات مستقیم رسمی است.

‏- دولت آمریکا حتی در زمینه مبادله زندانیان نیز جدی نبوده و آن را به غنی‌سازی مرتبط می‌کند.

‏-هدف از فضاسازی‌های رسانه‌ای در مقطع فعلی شرطی‌سازی فضای اقتصادی و وارد کردن شوک به بازار است.»

مذاکرات ایران و آمریکا شکست خورد؟

رسانه‌های مختلفی طی روز‌های گذشته شبه اخبار و گمانه‌زنی‌هایی را در مورد حصول توافق کوتاه‌مدت میان ایران و ایالات متحده منتشر کردند که چارچوب این توافق مورد ادعا گاه دستیابی به جایگزینی برای برجام و گاه تبادل زندانیان عنوان شده بود.

بر پایه این شبه اخبار، امیدواری‌هایی در مورد لغو تحریم‌های نفتی و آزادسازی حدود ۲۴ میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران در کشور‌های مختلف مطرح شده بود.

همزمان، نرخ دلار آمریکا در بازار آزاد تهران پس از نزدیک به ۳ ماه به کمتر از ۵۰ هزار تومان رسید.

البته وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه توافق موقت ایالات متحده و ایران در ازای لغو تحریم‌ها را «نادرست و گمراه‌کننده» خوانده بود و نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد نیز روز شنبه اعلام کرد: «هیچ توافق موقتی به جایگزینی برجام در دستور کار نیست.»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت