سپیدخبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، سید امیر حسین علوی با اشاره به جایگاه حمل و نقل عمومی در بین مردم اظهار داشت: حمل و نقل عمومی از منزلت خاصی نزد جامعه برخوردار است که علت اصلی آن ایمنی و امنیت این ناوگان عمومی نزد مردم میباشد. اما در شهر رشت حمل و نقل عمومی از ضعف زیر ساختی رنج می برد. همچنین حق امتیاز این خودروها در شهر رشت نسبت به شهرهای دیگر استان بسیار پایین است. علت اصلی افزایش بی رغبتی مردم به تاکسی ها در شهر رشت را می توان در عدم مدیریت صحیح مسافربری خودروهای شخصی و نبود نظارت دقیق بر نرخ کرایه ها و ایجاد ایستگاههای تاکسی در نقاط مختلف شهر رشت جستجو کرد که این عوامل در بلندمدت باعث کاهش اعتبار ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر رشت شده است.

رییس شورا با اشاره به برنامه های خدمت ویژه شورا بر مبنای اقشار مختلف شهر افزود: در شورای پنجم سعی نمودیم، طرح ها و لوایحی را با توجه به تمرکز بر روی اقشار مختلف مثل قشر مهندسین، قشر تاکسیداران، قشر ورزشکاران، قشر کودکان استثنایی و … آماده کنیم و به حل مشکلات مختص به آنان بپردازیم.

وی توجه به برنامه های رفاهی را از مدیران سازمان حمل و نقل خواستار شد و تصریح نمود: برنامه ریزی برای رفاه راننده های تاکسی مثل انتخاب راننده تاکسی نمونه، برگزاری دوره های آموزش زبان و برگزاری جشنواره ها و دعوت از خانواده های این عزیزان در این جشن ها به حس روحی بهتر در رانندگان کمک می کند.

وی در این جلسه از بسته ویژه برنامه خدمت رانندگان حمل و نقل عمومی رونمایی نمود و این بسته را در مسیر رسیدن دستیابی به شهر ایدآل اسلامی دانست.

علوی با اشاره به نیاز جامعه به برنامه محور بودن فعالیت ها افزود: در برنامه بسته ویژه برنامه خدمت رانندگان حمل و نقل عمومی در ارتباط با مشکلات قشر راننده تاکسی بررسی ها برای رسیدن به راهکاری مشخص پیش بینی شد.

رییس شورا در راستای پیگیری مشکلات عنوان شده در جلسه مذکور و همچنین حمایت از حمل و نقل عمومی، اقدام به ارسال نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت نمود. وی در این نامه به سیاستها و راهکارهای شورای شهر برای کاهش بار ترافیکی شهر رشت اشاره نمود و همچنین بسته بودن سایتهای ثبت نام خودروهای جدید را مانعی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی دانست و خواستار رفع این مانع از سوی وزیر شد.

وی همچنین در دو نامه ای دیگر خواستار اختصاص یارانه و پوشش بیمه ای رانندگان از سرپرست سازمان تامین اجتماعی کشور و اعمال ماده یک قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از رییس پلیس راهور شهرستان رشت به جهت حمایت از حمل و نقل عمومی شد.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت