January 22, 2021

کرونا ویروس

دستگیری ۶۶۲ متهم مرتبط با سلاح در «صاعقه ۲»/ مخالفت پلیس با خاموشی‌های تهران

به گزارش غیرمنتظره، خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه دومین مرحله از طرح “صاعقه” در مقر پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهارداشت: استفاده مجرمان از سلاح سرد از جمله موضوعاتی بود که موجب نگرانی شهروندان بود و پلیس هم شاهد بود که مجرمان در حوزه سرقت، اوباش‌گری و مواد مخدر از سلاح سرد مانند چاقو، قداره، گرز و شبه سلاح استفاده می‌کنند لذا برخورد با حاملان و استفاده‌کنندگان از سلاح سرد،در دومین مرحله از طرح صاعقه به مرحله اجرا گذاشته شد.

رئیس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: در دومین مرحله از طرح صاعقه با حاملان سلاح سرد، شبه سلاح و تولیدکنندگان این دسته از سلاح‌ها برخورد شد.

سردار رحیمی گفت: در این طرح ۳۶۸ نفر از سارقان و زورگیران که اغلب در زمان سرقت از سلاح سرد استفاده می‌کردند، ۱۴۵ نفر از اوباش استفاده‌کننده از سلاح سرد یا سلاح جنگی و ۱۴۹ نفر از حاملان یا تهیه‌کنندگان سلاح سرد بازداشت شدند همچنین در طرح مذکور ۱۰ قبضه سلاح جنگی نیز کشف و ضبط شد.

وی افزود: در دومین مرحله از طرح صاعقه، ۲۴ واحد صنفی که اقدام به تهیه، توزیع و فروش سلاح سرد می‌کردند پلمب و هزاران سلاح سرد و فشنگ نیز کشف شد.

سردار رحیمی در واکنش به خاموشی معابر تهران و احتمال افزایش وقوع جرم نیز گفت: ما به شدت با این موضوع مخالفیم و و به طور رسمی و کتبی مخالفت خود را در همان روزهای نخست به مراجع ذی‌صلاح و شورای تأمین اعلام کردیم زیرا امنیت مردم برای ما بسیار مهم است.

فرمانده انتظامی پایتخت با اولتیماتوم به مخلان امنیت مردم اعلام کرد: افرادی که با سلاح بخواهند به صورت مشهود امنیت جامعه را برهم بزنند باید منتظر برخورد قاطعانه و حتی مسلحانه پلیس باشند؛ نمی‌گذاریم با امنیت مردم شوخی شود و اجازه نمی‌دهیم مجرمان امنیت را دچار اخلال کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها