به گزارش سپیدخبر، طرح سه شنبه های بدون خودرو در شهر رشت همانند سایر شهرهای کشور آغاز شد. هرچند این طرح خیلی دیر به شهر رشت رسید اما هدف آن یعنی نهادینه شدن رفتاری مناسب در راستای مقابله با آلودگی هوا و سایر عوارض استفاده گسترده از خودرو، موضوعی بسیار قابل توجه است.

شهر رشت امروز با مشکلات بسیاری در حوزه ترافیک شهری دست و پنجه نرم میکند، اکنون این طرح میتواند با اقداماتی جدی در حوزه حمل و نقل عمومی، راه را برای فرهنگ سازی در زمینه استفاده از دوچرخه، ناوگان حمل و نقل عمومی و ترویج فرهنگ عدم استفاده بی دلیل از خودرو باز کند.

حال اما فروشگاه غذای آماده طبح بی بی کیو واقع در رشت، ابتدای خمسه بازار، نرسیده به میدان نبوت طرحی را برای روزهای سه شنبه در نظر گرفته است که شاید اولین گام جدی در راستای مشارکت شهروندان برای رسیدن به هدف کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشد. در این طرح فروشگاه بی بی کیو در نظر دارد روزهای سه شنبه تخفیفی ۷ درصدی را به مشتریان خود که از خودروی شخصی استفاده نمی کنند در نظر بگیرد تا فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، دوچرخه و عدم استفاده بی دلیل از خودروی شخصی جدی تر از گذشته نهادینه شود.

همشهریان گرامی می توانند از این فروشگاه انواع کباب آماده طبخ، چاشنی‌های کباب، سوخاری، مواد پروتئینی و سایر اقلام فروشگاهی را خریداری و تهیه نمایند.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت