July 2, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: فضای فیزیکی مرکز خدمات جامع سلامت شهری سنگر نامطلوب است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از وبدا، ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به همراه محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی از مرکز خدمات جامع سلامت شهری سنگر و همچنین مرکز جامع سلامت روستایی اسلام‌آباد بخش سنگر بازدید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جریان این بازدید، ضمن گفتگو با کادر بهداشتی و درمانی شاغل در این مراکز، بر ارائه خدمات مستمر و بی‌وقفه به بیماران به‌ویژه در بخش آزمایشگاهی، دندانپزشکی و پیشگیری از بیماری‌ها تأکید کرد.

سالاری بر ضرورت توسعه خدمات آزمایشگاهی در مرکز جامع سلامت شهری سنگر تأکید کرد و افزود: در صورت عدم وجود زیرساخت متناسب با نیاز بیماران، باید از بخش درمان بهره گرفت و از ارجاع بیمار به بخش خصوصی و تحمیل هزینه‌های گزاف، جداً خودداری کرد.

وی به فضای فیزیکی نامطلوب مرکز خدمات جامع سلامت شهری سنگر اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در صورت بهسازی و فضا سازی مناسب، آمادگی احداث بنای جدید مرکز خدمات جامع سلامت شهری در سنگر را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین، بخش‌های واکسیناسیون، پرستاری و دیگر بخش‌های مرکز جامع خدمات سلامت شهری و همچنین مرکز جامع خدمات سلامت روستای اسلام‌آباد را مورد بازدید قرار داد و با عوامل اجرایی بهداشت گفت‌وگو کرد و در جریان کم و کیف ارایه خدمات و همچنین نواقص احتمالی قرار گرفت.

سالاری در حاشیه بازدید از حوزه‌های بهداشتی بخش سنگر، با پدر شهید علیرضا میرزاجانی، خیّر و نیکوکار سنگری نیز دیدار کرد و ضمن تقدیر از اقدامات نیکوکارانه وی در سنوات قبل، از زمین جدید معرفی شده توسط این نیکوکار نیز بازدید کرد.

محمدرضا احمدی سنگری، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید، ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در جهت رشد و توسعه سلامت گیلان، بر ضرورت توجه بیشتر به حوزه‌های بهداشتی رشت به‌ویژه بخش سنگر تأکید کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی همچنین از آمادگی خود در جهت افزایش پیگیری‌ها به جهت بهبود سطح سلامت این بخش خبر داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی