به گزارش غیرمنتظره و به نقل از جهاد کشاورزی گیلان، صالح محمدی با بیان اینکه خط قرمز ما تغییر کاربری اراضی کشاورزی است، اظهار کرد: زیبنده نیست در استانی که بیش از ۳۰ درصد اشتغال آن در بخش کشاورزی است شاهد موارد متعدد تغییر کاربری اراضی مستعد کشاورزی باشیم.

وی حفظ اراضی کشاورزی را از وظایف و مسئولیت های اساسی و دارای اهمیت جهاد کشاورزی دانست و افزود: از موضوعات مهم و قابل پیگیری شناسنامه دار کردن باغات کشاورزی است که برای باغاتی که ارزآوری دارند انجام شود تا با کسب تاییدیه سلامت قابل رقابت بودن محصولات صادراتی مان را شاهد باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: با راه اندازی مراکز غیر دولتی در دهستان ها و برون سپاری امورات مختلف، موجبات اشتغال آفرینی و استفاده مناسب از ظرفیت های موجود را فراهم می کنیم.

محمدی تصریح کرد: از مباحث مهم وزارت جهاد کشاورزی رعایت صحیح الگوی کشت است که به دلیل خشکسالی، تغییرات اقلیمی، مدیریت بهینه مصرف آب و… باید به سمت رعایت الگوی کشت برویم.

وی با بیان اینکه سال زراعی گذشته سال سختی بود ولی توانستیم با مدیریت مصرف آب به افزایش محصول برسیم، گفت: فرهنگسازی کشت دوم و کشت قراردادی از موضوعات مهم و قابل پیگیری است که باید آن را به روش های مختلف تبیین کنیم و در سطح کل استان رواج بدهیم.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت