October 20, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

رئیس شورای اسلامی شهر رشت : پروژه لندفیل باید هر چه سریعتر از بلاتکلیفی موجود خارج شود

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از  شورای شهر، محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه بررسی پیشرفت پروژه افزایش ظرفیت کودآلی گفت: پروژه افزایش ظرفیت کودآلی یک پروژه تجملاتی برای شهر نیست بلکه یکی از نیازهای اساسی و فوری میباشد که باید هر چه زودتر به مرحله اجرا برسد.
رئیس شورا افزود: امروز لندفیل سراوان به حداکثر ظرفیت خود رسیده و پاسخگوی حجم بالای زباله های رشت و شهرهای اطراف نیست، لذا هر چه سریعتر باید این پروژه اجرایی و مورد بهره برداری قرار گیرد.
کارگرنیا با بیان اینکه روزانه در حدود ۱۱۰۰ تن زباله تر و خشک به سراوان انتقال می باید، اظهار کرد: استان گیلان به دلیل تراکم جمعیتی بر خلاف سایر استانها در برخورداری از زمین و فضای باز با مشکلات زیادی مواجه است که کار را برای دفع و انباشت زباله سخت می‌کند.
وی افزود: با توجه به این شرایط، همه باید کمک نمایند تا کودآلی که امروز تولیدی ندارد به بهره‌برداری کامل برسد.
محمد حسین واثق کارگرنیا با تاکید بر ضرورت ایجاد هماهنگی ها در بحث قرارداد تجهیزات داخلی و خارجی این پروژه تصریح کرد: آنچه که امروز به دنبال آن هستیم، این است که پروژه کودآلی هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد و آنچه که برای ما اهمیت دارد در بحث تجهیزات داخلی و خارجی پروژه می‌باشد که باید موانع موجود برطرف و از بلاتکلیفی خارج شود.
رئیس شورای ششم شهر رشت با بیان اینکه مسئله زباله در حال تبدیل شدن به یک مسئله حاد برای استان گیلان است، گفت: اگر بتوانیم ظرفیت کودآلی را حتی به ۵۰۰ تن برسانیم، بخش عمده ای از مشکلات ما در سراوان برطرف خواهد شد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی