April 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

رشت از لحاظ مدیریت شهری بحران زده است

به گزارش غیرمنتظره، ابوالفضل پورمجیب معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور رشت در جمع اصحاب رسانه گیلان با اشاره به اینکه رشت از نظر توسعه شهری عقب مانده است خاطر نشان کرد : به دلیل مدیریت های ناکارآمد در حوزه مدیریت شهری شهر رشت از عنوان کلان شهر خارج و بودجه ای در راستای کلانشهری دریافت نمی کند .

این فعال فرهنگی افزود : از شورای شهر و معنای واقعی آن دور شده ایم چرا که شورای شهر ما وظیفه اصلی خودش که سیاست گذاری و ریل گذاری قانون است که دور شده اند .

پور مجیب خاطر نشان کرد : شورای شهر از نظارت مدیریت خود دور شده است و تکلیفی که بر دوش خود از مردم و همشهریان دارند فاصله گرفته اند .

این مسئول فرهنگی دانشگاه پیام نور یاد آور شد : به طور جدی در پنج دوره شورایی ، شوراهای شهر رشت از وظیفه اصلی خود دور شده اند و با ورود به مباحث شهردار و معاونین در اجرای قوانین آنها نیز مداخله دارند که این امور بسیار اشتباه و خطا است چراکه خدشته بزرگ در حق شهر و مردم است .

پورمجیب گفت :دخالت های بی مورد در انتصابات در شهر از دغدغه های مهم و ناکار آمدی مدیران شهر است .

وی یادآور شد : اگر نگاهی به آمارها داشته باشیم در سال ۱۳۵۵ شهر رشت جزو ۵ شهر اول کشور در میان تهران ، اصفهان ، شیراز و تبریز می درخشید که اکنون به مرحله آخر رسیده ایم .

ابوالفل پور مجیب در پایان خاطر نشان کرد : زباله سراوان که یکی از معضلات اصلی شهرمان است را با یک دستگاه زباله سوز می خواهند حل کنند که تسکینی بر درد مردم منطقه باشد اما با چالشها و دردسرهایی در میان خود مواجه شده اند که جای تأمل و اندیشه دارد که چرا کاری که به نفع همشهریان است و سلامت آنها را تضمین می کند برایشان اهمیت آنچنانی ندارد .

گفتنی است چند روز گذشته نیز وی با حضور و همراهی جمعی از معتمدین، جوانان، دانشگاهیان و بسیجیان و سایر اقشار شهر رشت، به منظور تجدید میثاق با شهدای گرانقدر ایران اسلامی در گلزار شهدای شهر رشت حضور یافت. این حضور به واسطه ثبت نام ایشان در رقابت های ششمین دوره شورای اسلامی شهر رشت رقم خورد که با استقبال اکثر اقشار و افراد از طیف های مختلف قرار گرفت.

نکته قابل توجه، همراهی پدر رزمنده، ایثارگر و جانباز پورمجیب و والده گرانقدرشان در این حضور بود که این اتفاق را از سایر اتفاقات مشابه متمایز نموده بود و روح خانواده گرایی این کاندیدای جوان شهر رشت را به منصه بروز و ظهور رساند. امید است با توجه به مجموعه ی خصوصیات فکری و عقیدتی و سلامتی که از ایشان سراغ داریم، با انتخاب توسط مردم، شاهد خدمات ارزنده مهندس پور مجیب به رشتوندان عزیز باشیم .

لازم به یاد آوری است که ابوالفضل پور مجیب مدرس دانشگاه ، کارشناسی ارشد مدیریت ، مدیریت فرهنگی دانشگاه پیام نور  و مدیریت پشتیبانی جهاد خانه سازی گیلان را در کارنامه خود دارا است .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی