December 6, 2020

رفوزگی استانداری و سازمان برنامه بودجه در نوسازی

به گزارش غیرمنتظره به نقل از فارس از رشت، ارسلان زارع شامگاه شنبه در شورای آموزش‌وپرورش استان گیلان در سالن اجتماعات استانداری با قدردانی از فعالیت آموزش فرهنگیان در شرایط سخت کرونایی اظهار کرد: کنترل وزن و چاقی دانش آموزان از موضوعاتی است که به‌خوبی در اداره کل آموزش‌وپرورش در حال اجراست.

وی با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش به‌عنوان سند راه نظام تعلیم و تربیت حائز اهمیت است، گفت: آموزش‌وپرورش در کنار علم و دانش باید در تأمین سلامت دانش آموزان در مقوله جسمانی و روحانی برنامه‌های  شایان توجهی را داشته باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه حضور نیافتن دانش‌آموزان نباید منجر به تعطیلی برنامه‌ها و خلل در تحول اهداف آموزش‌وپرورش باشد، افزود: استفاده از فضای مجازی نیازمند تجهیز و تکمیل زیرساخت‌های فنی لازم است که می‌طلبد با جدیت برطرف شود.

زارع با اشاره به اینکه طرح آجر به آجر نیازمند مشارکت مردم و خیرین بوده گفت: با توجه به پایین بودن سرانه زیربنای فضای آموزشی در استان نیازمند مشارکت خیرین و  مردم هستیم.

وی با بیان اینکه استان گیلان در میانگین کشوری برای شرکت در طرح “آجر به آجر” وضعیت پایینی دارد، تصریح کرد: تعمیر و نگهداری تأسیسات مدارس از موضوعاتی است که مدیران مدارس باید آن را در دستور کار قرار دهد چراکه با رسیدگی همیشگی از هزینه کرد اضافی از بیت‌المال جلوگیری شود.

زارع با اشاره به اهمیت فعالیت پرورشی و تربیتی در آموزش‌وپرورش بیان کرد: پرورش باید همراه با آموزش در دستور کار آموزش‌وپرورش باشد.

استانداری و سازمان برنامه بودجه در بحث نوسازی رفوزه شده است
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه سرقت کابل یکی از مشکلات روستاهاست که به‌کارگیری از شبکه‌های شاد را با مشکل مواجه کرده، اظهار کرد: مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها جزو دغدغه‌های آموزشی است و باید آموزش‌وپرورش سیاست‌گذار مهد تا مدرسه باشد، بنابراین مجلس کمک می‌کند تا سرفصل آموزش مهدها نیز بر عهده آموزش‌وپرورش قرار بگیرد.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه گیلان در بحث نوسازی در رتبه سی‌ام بوده که نشان می‌دهد استانداری و سازمان برنامه بودجه در بحث نوسازی رفوزه شده، گفت: دانشگاه فرهنگیان گیلان در کشور رتبه ۲۸ بوده و نشان از کارنامه ناموفق گیلان است.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده از مدارس بلااستفاده برای  بهره‌مندی دانشجویان فرهنگیان و شهید رجایی افزود: سه طرح را برای آموزش‌وپرورش نوشته‌ام که یکی از آن‌ها رتبه‌بندی معلمان بوده که این طرح در دوره ۶ وزیر ناکام مانده و امروز تصویب یک‌فوریت آن ثبت‌شده است.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس وزارت ارتباطات را ملزم کرده تا  برای دانش‌آموزان کم برخوردار تبلت خریداری کنند، بیان کرد: طرح صندوق ذخیره فرهنگیان تاکنون شخصی اداره شده درصورتی‌که در استفساریه مجلس، این صندوق دولتی تعریف می‌شود، از طرفی قرار شد هزار مسکن برای فرهنگیان ساخته شود.

معلمان با موقعیت‌شناسی موجب تداوم آموزش هستند
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اینکه دستگاه‌های مختلف آموزش‌وپرورش در راستای تولید محتوا برای آموزش مجازی در بستر شبکه شاد و صداوسیما فعالیت شایان توجهی دارد، اظهار کرد: برای کنترل وزن و قد دانش آموزان برای جلوگیری از چاقی دانش آموزان در راستای حفظ سلامت آنان به‌طور دقیق وزن و قد دانش آموزان در سطح مدارس مورد ارزیابی قرار گرفت.

محمد رحمتی با اشاره به جایگاه تعلیم و تربیت و نقش والای فرهنگیان در شرایط کرونایی گفت: معلمان با موقعیت‌شناسی و درک اهمیت شرایط با استفاده از همه امکانات و ظرفیت‌های موجود موجب تداوم آموزش و یادگیری هستند.

مدیرکل نو سازی توسعه و تجهیز استان گیلان علی دقیق نیز با بیان اینکه ۵۲ پروژه برای تحویل به آموزش‌وپرورش در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: استانداردسازی گرمایشی در دستور کار قرار گرفت که باهمت نمایندگان مجلس دهم  به سرانجام رسید.

تعطیلی مدارس فعالیت پرورشی را تعطیل نکرد
معاون پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به بیست و نهمین اجلاسیه نماز که در سال تحصیلی در پیش است، اظهار کرد: تشکیل منظم شورای اقامه نماز استان و مناطق باهدف اجرایی نمودن آیین‌نامه شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز توسط وزارت آموزش‌وپرورش به ادارات استان ابلاغ‌شده است.

جمیل عباسی قریب با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای برقراری تعامل پویا و اثربخش میان مدارس، مساجد، خانواده و جامعه محلی با تأکید بر اجرای طرح پیوند به نمازخانه و مسجد و مدرسه وجود دارد گفت: برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش‌های نماز دانش‌آموزی به‌صورت مجازی و حقیقی با مشارکت استانداری و ستاد اقامه نماز استان در چارچوب رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی  دستور کار است.

وی با بیان اینکه ۲۱۶ هزار دانش آموزان در مسابقات کتاب‌خوانی شرکت کرده‌اند، گفت: کارگاه‌های علمی، پژوهشی، آموزش نقطه کوبی روی سفال و فعالیت‌های دیگر فرهنگی و پرورشی در دستور کار قرار دار د.

غریب با تأکید بر اینکه با توجه تعطیلی مدارس، پرورش را تعطیل نکرده‌ایم، افزود: برای شرط مطلوب فعالیت پرورشی نیازمند همکاری همه‌ دستگاه‌های فرهنگی هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها