روزنامه اطلاعات نوشت: اگر حضرات کاری نکنند و تصمیمی نگیرند و دخالتی هم در کار مردم نکنند هم تولیدکننده پیشرفت خوبی خواهد کرد، هم بازار دلالی و سوداگری از رونق می‌افتد و هم مردم با رشد عرضه و تعدیل قیمت خودروی مناسب سوار می‌شوند.

به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه اطلاعات از بلاتکلیفی و گرانی در بازار خودرو به شدت انتقاد کرده و از مسئولان خواسته تصمیمی نگیرند و دخالتی نکنند بهتر است.

به گزارش اطلاعات، ماجرای قیمت‌گذاری و فروش خودرو و آنچه که این بی‌برنامگی و بلبشو و بلاتکلیفی بر سر ملک و ملت آورده و می‌آورد، مثنوی هفتاد من درد است؛ اصولاً به دولت یا وزارت صمت چه ربطی دارد که برای کالاها قیمت تعیین کند؟ اصولاً شورای رقابت یا شورای قیمت‌گذاری یعنی چه؟ نکته دیگر سردرگمی و بلاتکلیفی حضرات مقامات در اتخاذ یک تصمیم درست برای مدیریت بحران و قبول مسئولیت آن است. این یکی می‌ترسد که اگر قیمت‌ها را اعلام کند بازار آزاد رم کند و قیمت‌ها که همین‌طوری بالا و بالاتر رفته و می‌رود، افسار بگسلاند. آن یکی هم که قیمت‌ها را اعلام می‌کند مورد عتاب و خطاب قرار می‌گیرد که تجدید نظر کنید و در سال مهار تورم قیمت‌ها را بالا نبرید و مردم و تولیدکننده‌ها هم تماشاچی ماجرایی هستند که به یک خیمه‌ شب‌بازی بیشتر شبیه است.

اطلاعات سپس تاکید کرده است: در حالی‌که اگر حضرات کاری نکنند و تصمیمی نگیرند و دخالتی هم در کار مردم نکنند و شرایط رقابت را فراهم آورند و بر سر واردات خودرو بازی درنیاورند و بی‌دلیل و منطق و دور از تدبیر و عقل جلوی واردات خودروهای کارکرده مناسب را که در تعدیل قیمت نقشی اساسی می‌تواند ایفا کند، نگیرند و…، هم تولیدکننده و از جمله صنعت خودرو و قطعه‌ رشد و پیشرفت خوبی خواهد کرد و از شر زیان انباشته خلاص می‌شوند و هم بازار دلالی و سوداگری که امان مردم و مملکت را بریده از رونق می‌افتد و هم مردم با رشد عرضه و تعدیل قیمت خودروی مناسب سوار می‌شوند و هم مقامات بی‌آنکه با تصمیماتشان کلی هزینه برای مردم و مملکت بتراشد و نفرین برای خودشان بخرند، حقوق و مزایایشان را می‌گیرند و تازه دعای خیر جماعت هم بدرقه راهشان خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت