به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه ایران نوشت: عدم تحقق ۳۰ درصدی منابع در ۷ ماهه سال جاری ناشی از بیش‌برآورد منابع نفتی توسط نمایندگان مجلس است.

روزنامه دولت کسری بودجه را به گردن نمایندگان مجلس انداخت!روزنامه دولتی ایران، کسری بودجه را به گردن نمایندگان مجلس انداخت.

به گزارش ایران، عبدالناصر همتی با انتشار یادداشتی تلاش کرد عدم تحقق ۳۰ درصدی منابع بودجه را به معنای چاپ پول تفسیر کرده و دولت را متهم به چاپ پول کند. وی در این یادداشت مدعی شد: تأیید عدم تحقق ۳۰ درصد درآمدهای بودجه دولت در هفت ماهه اول سال توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه، با برداشت سنگین بانک‌ها از بانک مرکزی و در نتیجه رشد بی‌سابقه پایه پولی (چاپ پول) مطابقت دارد. سلطه مالی دولت بر سیاست‌های پولی، در عمل دست بانک مرکزی را برای کنترل تورم بسته است.

روزنامه دولت سپس مدعی شد: تلاش همتی برای نسبت دادن اتهام چاپ پول به دولت در حالی است که همین عدم تحقق ۳۰ درصدی منابع در ۷ ماهه سال جاری هم ناشی از بیش‌برآورد منابع نفتی توسط نمایندگان مجلس است. به بیان دیگر نمایندگان با اضافه کردن بی‌مورد به رقم درآمدهای نفتی، هزینه‌های مد‌نظر خود را به بودجه اضافه کردند. در نهایت همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، رقم درآمد نفتی مصوب نمایندگان محقق نشد و دولت را گرفتار مسأله کسری بودجه کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت