گروه : تیتر یک , سلامت

به گزارش غیرمنتظره، دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به این نتیجه رسیده‌ایم که ما داریم دانشجو برای آن طرف تربیت می‌کنیم، برخی از کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که دانشجوی پزشکی نگیرند و از همین پزشکانی بگیرند که آماده‌اند.

روزنامه خراسان تاکید کرده گه زنگ خطر موج مهاجرت کادر درمان به صدا درآمده است.

این روزنامه به نقل از محمدعلی کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نوشته است: تربیت یک دانشجوی پزشکی ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فقط برای ما هزینه دارد، اما رقم استاندارد بین المللی یک و نیم میلیون دلار یعنی ۷۵ میلیارد تومان است، یک جراح وقتی به این جایگاه می رسد و شروع به کار می کند ۱۰ میلیون دلار یعنی ۱۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد، بعد ما همین را از دست می دهیم. این ها سرمایه مملکت هستند، وقتی این ها را حساب کنید متوجه می شوید چه آثار زیانباری نصیب ما می شود.

او افزوده است: ما احساس خوبی راجع به شرایط نداریم، دوستان صحبت از افزایش دانشجوی پزشکی می کنند، حرفی نیست، اما همان تعدادی را که دارید، حفظ کنید تا مازاد هم تولید کنیم، به این نتیجه رسیده ایم که ما داریم دانشجو برای آن طرف تربیت می کنیم، برخی از کشورها به این نتیجه رسیده اند که دانشجوی پزشکی نگیرند و از همین پزشکانی بگیرند که آماده اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت