نهاد امدادرسان سازمان ملل هشدار داد: کارکنان امدادی در غزه دیگر توانایی ارائه خدمات به مردم این باریکه را ندارند.

به گزارش غیرمنتظره، الجزیره نوشت: رئیس آژانس امداد سازمان ملل و آژانس جهانی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک موسوم به آنروا درباره توانایی این سازمان برای ادامه کمک رسانی به صدها هزار نفر از مردم نیازمند در غزه هشدار جدی صادر کرد.

فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آنروا در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر این نهاد جهانی در قدس شرقی -اشغالی- گفت: «همکاران من در آنروا در غزه دیگر قادر به ارائه کمک های بشردوستانه نیستند؛ عملیات آنروا بزرگترین ردپای سازمان ملل متحد در نوار غزه است و ما در آستانه فروپاشی هستیم. این کاملاً بی سابقه است».

لازارینی خاطرنشان کرد که منابع آب و برق در حال اتمام است و به زودی غذا و دارو نیز وجود نخواهد داشت.

او افزود: همه ما می دانیم که آب حیات است – غزه در حال تمام کردن آب است؛ غزه در حال اتمام است. در حال حاضر حدود ۴۰۰,۰۰۰ نفر در مدارس آنروا و سایر تأسیسات در جنوب این منطقه پناه گرفته اند و نیاز به کمک بسیار زیاد است.

در همین حال لین هستینگز، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد و هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه در اراضی اشغالی فلسطین هشدار داد که اسرائیل در مسیر «ویران کردن غزه» است. او خواستار آزادی بی‌قید و شرط و فوری گروگان‌های حماس شد، اما همچنین خواستار «دسترسی بی‌قید و شرط فوری» به غزه برای ارسال کمک‌ها هم شد.

هستینگز افزود: اسرائیل کمک های بشردوستانه به غزه را با آزادی گروگان ها مرتبط می کند. باز هم هیچکدام نباید مشروط باشند. و آنچه ما در حال حاضر می بینیم، مسیری که اسرائیل به آن می رود، نابودی حماس عنوان شده اما مسیر فعلی آنها غزه را نابود می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت