به گزارش غیرمنتظره، شهردار لاهیجان گفت: سامانه تور مجازی شهرداری لاهیجان با هدف آشنایی گردشگران با جاذبه‌های پایتخت چای ایران راه اندازی شد.

رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: لاهیجان با دارابودن جاذبه‌های فراوان گردشگری و اماکن تاریخی و مذهبی با مصوبه دولت نهم به عنوان شهرستان نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران شناخته می‌شود و باید برای معرفی زیبایی‌های این شهر از تکنولوژی‌های مختلف استفاده کرد.
وی اضافه کرد: این تور مجازی با بهره گیری از تکنولوژی عکاسی پانوراما و نمای ۳۶۰ درجه امکان آشنایی گردشگران و مسافران با جاذبه‌های توریستی لاهیجان را از طریق پورتال شهرداری لاهیجان به آدرس www.lahijan.ir فراهم نموده است.

شهردار لاهیجان گفت: تور مجازی مجموعه‌ای از عکس‌های پانوراما است که این امکان را به بازدید کننده می‌دهد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی از مراکز تاریخی و طبیعی شهر لاهیجان دیدن کند.

زنده دل با اشاره به اینکه سال گذشته لاهیجان توسط کمیسیون ملی یونسکو به عنوان پایتخت چای ایران معرفی شد، گفت: سامانه تور مجازی شهرداری لاهیجان فرصتی برای معرفی جاذبه‌های فراوان این شهر به گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

وی اضافه کرد: بازدید کنندگان تور مجازی از طریق این سامانه می‌توانند با موزه چای و آرامگاه کاشف السلطنه پدر چای ایران، میدان کاشف، بام سبز، آبشار، مقبره شیخ زاهد گیلانی، مسجد چهارپادشاهان، پل خشتی، میدان ابریشم، میدان شیخ زاهد، مسجد اکبریه، استخر و دیگر نقاط شهر لاهیجان آشنا شوند و در فاز بعدی این پروژه دیگر نقاط گردشگری و مذهبی و نمای داخلی این اماکن هم در سامانه قابل دسترسی خواهند بود.

وی گفت: در این سامانه از تصاویر هوایی مهرداد گرامی از هنرمندان مطرح لاهیجان که جوایز متعددی از جشنواره‌های مختلف خارجی و داخلی دریافت نموده، استفاده شده است.

https://www.lahijan.ir/images/content/news/16454/2023/10/28/KvrO0soUX3BiQTJl.jpg

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت