گروه : تیتر دو , سیاسی

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رسانه های دشمن و معاند با دروغ پراکنی در پی وارونه سازی حقایق هستند بنابراین رسانه های ما باید با پرداختن به جهاد تبیین مقابل این توطئه ایستادگی کنند.

به گزارش غیرمنتظره، سردار “محمدرضا نقدی” عصر دوشنبه در اولین یادواره شهدای رسانه استان همدان با اشاره به اینکه دشمن امروز در جنگ رسانه ای حقیقت را وارونه جلوه می‌دهد و صدها و هزاران برابر ما امکانات رسانه ای دارد، اظهار داشت: عِده و عُده ما کم است اما امکان برتری مقابل دشمن را داریم، ما باید با اتحاد و انسجام بر آنها غلبه کرده و همدیگر را پشتیبانی کنیم.

وی تنها سلاح امروز دشمن را سِحر رسانه برشمرد و ادامه داد: ایدئولوژی جدید دشمن این است که مردم براساس واقعیت‌ها تصمیم نمی‌گیرند بلکه براساس تصور خود از واقعیت‌ها تصمیم می‌گیرند و برهمین اساس کاری می کند که تصورات مردم مطابق خواسته های آنها باشد و مردم نتوانند یه آنچه می‌خواهند برسند، در این شرایط وظیفه رسانه های انقلابی این است که این توطئه دشمن را خنثی کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جبهه اصلی امروز را جبهه رسانه برشمرد و گفت: امپراطوری رسانه ای غرب مبتنی بر دروغ پایه ریزی شده و با تصویر سازی غلط دلخوش هستند که ملت‌ها را به سمت پوچی بکشند و از اصالت خود دور کنند.

سردار نقدی افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب علاج مقابله با تهاجم دشمن، جهاد تبیین است و اصحاب رسانه در این زمینه نقش اساسی و محوری دارند بنابر این اگر موفق شویم واقعیت را آنطور که هست به مردم نشان دهیم شکست دشمن قطعی است.

این مسوول گفت: زمانی در دست رزمندگان ما تیر و تفنگ بود بود اما امروز جبهه اصلی به فضای رسانه منتقل شده و خبرنگاران در خط مقدم نبرد قرار دارند.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خبرنگاران را رزمندگان خط مقدم جنگ نرم با دشمن دانست و گفت: امروز رسانه رزمنده اصلی برای تبیین و تصویر درست از واقعیت ها و تقابل با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

سردار نقدی اظهار کرد: آمریکا در منطقه از جمله عراق و افغانستان هزینه های هنگفتی را متحمل شدند اما به جایی نرسیدند، آنها حتی به مزدوران خود نیز توجه نکردند و در زمان سقوط کابل صدها هزار سلاح به همراه ۲۰۰ فروند بالگرد و هواپیما را جا گذاشتند.

وی با بیان اینکه جذابیت های دروغینی که آمریکا برای خود درست کرده امروز رنگ باخته و تفکر آمریکایی حتی در داخل خاک آمریکا و اروپا نیز با شکست روبرو شده و رو به اضمحلال و نابودی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود از رسانه ها خواست تا تصویر واقعی رژیم های غربی که تاریخ آنها با فساد و تباهی و آدم کشی عجین شده را به تصویر کشیده و برای جامعه تبیین کنند.

سردار تقدی با بیان اینکه مردم به ویژه نسل جدید باید با قهرمانان واقعی خود که همان عالمان و شهدا هستند به خوبی آشنا شوند،اظهار کرد: شهید آیت الله مدنی شخصیتی الگو و مثال زدنی بود که خدمات ارزنده ای در همدان داشت اما آیا جوانان شهر این شخصیت را می شناسند؟، همدان قهرمانان ارزنده ای دارد که باید رسانه ها آنان را به مردم بشناسانند.

این مسوول تاکید کرد: باید فضای مجازی را جدی بگیریم و اگر بخواهیم جوانان همدانی امثال شهید مدنی ها را بشناسند باید در تمام صفحات عکس و معرفی وی را داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رسانه های دشمن و معاند تلاش دارند تا دروغ پراکنی کرده و واقعیت ها را وارونه جلوه دهند،اظهار کرد: به طور نمونه خانمی سال گذشته جلوی دیدگان نصیحت شوندگان و دوربین ها به زمین افتاد و فوت شد و ضربه ای به او وارد نشد، اما رسانه های دشمن این اتفاق را قتل وانمود کرده و سران کشورهای غربی در این خصوص اشک تمساح ریختند، اما باید بپرسیم سالانه چند نفر در زندان های آمریکا به قتل می رسانند، براساس گزارش های رسمی چهار هزار و ۲۳۴ آمریکایی در زندان های آمریکا تنها در یک سال کشته شدند.

سردار نقدی با اشاره به حماسه میلیونی اربعین امسال،گفت: در اربعین امسال ده ها میلیون نفر در گرمای بالای ۵۰ درجه با عشق و شور از راه های دور و نزدیک شرکت کردند، با توجه به قرارگیری همدان در یکی از مسیرهای اصلی عبور زائران شاهد استقبال و پذیرایی خوب مردم این دیار از زوار اربعین بودیم که جای قدردانی دارد، اما باید یادآور شویم که رسانه های غربی چه میزان این راهپیمایی عظیم میلیونی را پوشش دادند؟

وی خطاب به خبرنگاران گفت: باید راه شهدا را ادامه داده و به رسالت های خود آگاه باشیم، ما به فتح قله نزدیک هستیم و باید به کسانی که در این مسیر کم آورده اند امید ببخشیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان نیز در این آئین از تلاش های اصحاب رسانه در به تصویر کشیدن برنامه ها و رخدادهای مربوط به پیرامون کنگره هشت هزار شهید همدان قدردانی کرد و گفت: پس از برگزاری کنگره در مراسمی از زحمات اصحاب رسانه همدان قدردانی خواهد شد.

سردار پاسدار مظاهر مجیدی یاد و خاطره شهدای رسانه را گرامی داشت و گفت: از خانواده معظم این شهیدان نیز قدردان هستیم و تکریم و تجلیل از مقام شامخ آنان را یک تکلیف می دانیم.

در ایام سالروز شهادت آیت الله مدنی از این شهید شاخص نیز یاد می کنیم که بسیاری از شهدا به ویژه در اوایل دفاع مقدس از نفسی قدسی ایشان بهره مند شدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت