July 2, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

سفیر سابق اسرائیل در مصر ملک عبدالله را تهدید کرد: تداوم حمله شما به ما باعث می شود اردن را فلسطین بدانیم

به گزارش غیرمنتظره، القدس العربی نوشت: لوانون در مقاله ای که در روزنامه اسرائیل هیوم منتشر کرده نوشت: «همیشه حامی روابط دوجانبه خوب و نزدیک با اردن بوده ام اما خطوط قرمزی وجود دارد که به نظر می رسد اردن از آن تخطی کرده است».

وی افزود: «عبدالله دوم پادشاه اردن درباره توطئه اسرائیل برای تقسیم مسجدالاقصی بین یهودیان و اعراب سخن می گوید که این دروغ است . اسرائیل رسما گفته است که چنین قصدی ندارد. او به امریکا اسناد فرستاده و خواستار تغییر وضعیت کنونی و انتقال اداره کل امور به اوقاف شده است که زیرنظر اردن اداره می شود».

سفیر سابق اسرائیل در مصر در ادامه آورد: «علاوه بر این حملات بشر الخصاونه نخست وزیر اردن به اسرائیل در پارلمان این کشور تحقیرآمیز و دروغ بود و تعابیری به کار برد که شایسته نبود. او به حمایت از شورشیان فلسطینی گفت که یهودیان به کوه هیکل(مسجدالاقصی) هتک حرمت می کنندو این زبانی تند وتیز است و در جای خود نیست. در کنار اینها امان نماینده اسراییل را برای توبیخ احضار کرد».

لیوانون در پایان این نتیجه را گرفته است: «اگر مشخص شود که این موضع، موضع اردن در قبال فلسطینی هاست، در این هنگام اردن نباید نسبت به این موضوع غافلگیر شود که اسرائیلی هایی هستند که معتقدند اردن همان فلسطین است».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی