گروه : تیتر یک , سیاسی

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از عصرایران، کاظم رجبی صدیقی، بعد از ماجرای افشای اسناد انتقال غیرقانونی باغ ۴۲۰۰ متری حوزه علمیه امام خمینی (ره) به نام مؤسسه خود و پسرانش، در گفت‌وگوی کوتاهی با خبرنگار صداوسیما در این باره توضیحاتی داده است. اصل این که ایشان حاضر شده جلوی دوربین قرار بگیرد و «پاسخ اجمالی» به «سؤال کلی» خبرنگار صداوسیما دهد، خوب است چرا که بارها پیش‌آمده که مسئولی در مظان اتهامی قرار گرفته و حتی به خود زحمت تکذیب هم نداده است.

بنا بر روایت عصر ایران، ضمن استقبال از اصل پاسخگویی و تأکید بر این که باید ادامه یابد، حال که ایشان با خبرنگار صداوسیما گفت‌وگو کرده است، پیشنهاد می‌کنیم برای رفع ابهامات ماجرا که افکار عمومی را به‌شدت می‌آزارد، یک گفت‌وگوی آزاد با خبرنگاران سایر رسانه‌ها داشته باشد و همان جا نیز اسناد و مدارک را به همه نشان دهد تا مشخص شود هیچ قصور و تقصیری در این باره نداشته است. ایشان به خبرنگار صداوسیما گفت که من یک طلبه در دسترس هستم و جا دارد با برگزاری این نشست خبری، در عمل هم ثابت کند.

آقای صدیقی! حالا که با خبرنگار سیما حرف زدید، به ۶ سؤال رسانه‌های دیگر هم جواب دهید: چه کسی در ساعت ۱۰:۳۰ صبح در دفترخانه، سند انتقال باغ را امضا کرد؟ خودتان نبودید؟! این پیشنهاد ازاین‌روی نیز جدی است که ایشان در صداوسیما گفت که خبرهای منتشر شده در این باره، برای ضربه‌زدن به اعتقادات مردم است و ازاین‌روی، انتظار می‌رود این روحانی که نگران باورهای دینی مردم است، با این گفت‌وگوی آزاد رسانه‌ای، شبهات را برطرف و به تقویت ایمان مردم کمک کند.

اگر ایشان در آن کنفرانس خبری به این چند سؤال پاسخ دهد، حتماً نگرانی از تضعیف اعتقادات مردم برطرف می‌شود و درعین‌حال، متوجه مظلومیت ایشان خواهند شد. این به نفع اسلام، نظام و شخص ایشان خواهد بود:

۱ – شما منتشرکنندگان خبر درباره خود را به شرارت و تلاش برای ضربه‌زدن به اعتقادات مردم و لطمه‌زدن به چهره‌های مورد وثوق آن‌ها متهم کردید. درعین‌حال درباره اتهامی که به شما وارد شده، گفتید بدون این که دادگاهی در این باره حکم دهد، متهمتان کرده‌اند.

چگونه خودتان دیگران را بدون این که دادگاهی آن‌ها را محکوم کند، متهم می‌کنید؛ ولی نوبت به خودتان که می‌رسد می‌گویید حکمی در کار نیست؟

اساساً چگونه از نیت منتشرکننده خبر مطلع شدید؟ آیا نیت خوانی بلد هستید؟

۲ – نقش دو آقازاده شما در حوزه علمیه امام خمینی (ره) – که ظاهراً هیچ‌کدام هم روحانی نیستند – چیست؟ همچنین نقش آن‌ها در ثبت مؤسسه پیروان اندیشه‌های قائم چه بوده است؟

سؤال مهم از کاظم صدیقی؛ چه کسی ساعت ۱۰:۳۰ صبح در دفترخانه، سند انتقال باغ را امضا کرد؟ خودتان نبودید؟

۳ – آیا درست است که حوزه‌ای که ساخته‌اید، در زمینی بنا شده که کاربری پارک عمومی داشته؛ ولی تغییر کاربری داده شده است؟ اگر بله چرا و چگونه این اتفاق افتاده و چه لزومی داشته پارک عمومی تغییر کاربری داده شود؟ و چقدر درخت قطع شده است؟

۴ – اساساً چه نیازی بوده است که ملکی بدان مرغوبی و گران‌بهایی را در شمال شهر تهران و در کوهپایه‌های البرز بگیرید و آنجا مدرسه علمیه بسازید؟ آیا چون در شمال شهر تهران تقاضای جوانان برای طلبه‌شدن زیاد بود این کار را کردید؟ نمی‌شد در یکی از مناطق فقیرنشین حوزه بسازید تا طلابی که در آن درس می‌خوانند، با دردهای مردم بیشتر آشنا و در آینده روحانیون مردمی‌تری شوند؟

۵ – حتی اگر حرفتان را حمل بر صحت کنیم که خبر نداشتید موسسه‌ای به اسم شما زده‌اند باید بپرسیم آن کسی که مثلاً در ساعت ۱۰:۳۰ روز ۱۹ آذر ۱۴۰۲ به دفترخانه رفته و سند انتقال باغ را به مؤسسه امضا زده چه کسی بوده است؟

اگر شما بودید که دیگر ادامه بحث بی‌فایده است چرا که با پای خود رفته‌اید و باغ ۴۲۰۰ متری را که می‌گویند حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد به موسسه‌ای منتقل کرده‌اید که خود و پسرانتان سهام‌داران اصلی‌اند. اینجا که دیگر نمی‌توانید کس دیگری را متهم کنید. خودتان امضا کردید و خودتان هم باید در محضر دادگاه پاسخگو باشید.

اما اگر فرد دیگری رفته و حتی به پیامک‌های شما هم که از دفترخانه برای تأیید سند می‌آید دسترسی داشته و جای شما امضا کرده و اثر انگشت زده، اول‌ازهمه باید این فرد را معرفی کنید و سپس باید سراغ آن دفترخانه رفت که بدون این که خودتان مطلع باشید، باغ به اسم مؤسسه‌تان زده است.

در چنان دفترخانه‌ای را باید گِل گرفت!

سؤال مهم از کاظم صدیقی؛ چه کسی ساعت ۱۰:۳۰ صبح در دفترخانه، سند انتقال باغ را امضا کرد؟ خودتان نبودید؟

۶ – در گفت‌وگوی خود با خبرنگار صداوسیما گفتید که بعدازاین ماجرا، مجمع‌عمومی تشکیل دادید و همه اعضا اعلام کردند باغ مال حوزه است. اگر باغ به طور قانونی و منطبق بر حق منتقل شده، این اعلام برای چیست؟

اگر هم خلاف حق و قانون منتقل شده، شما که عمری را در قوه قضائیه سر کرده‌اید می‌دانید که «انتقال مال غیر» جرم است و وصف کیفری آن، با بازگرداندن مال از بین نمی‌رود؛ بنابراین، اگر باغ، در فرایندی غیرقانونی منتقل شده، منتقل دهنده، چه شما باشید و چه دیگری، مرتکب جرم شده و باید مجازات شود. خاصه آن که بعد از رسانه‌ای شدن ماجرا، این بازگشت صورت می‌گیرد.

راستی آقای صدیقی!

به‌عنوان متولی فعلی حوزه علمیه و یک قاضی سابق جواب دهید:

اگر این ماجرا به این شکل و برای فرد دیگری اتفاق می‌افتاد به‌عنوان تولیت مدرسه چگونه پیگیری می‌کردید و به‌عنوان قاضی چه حکمی می‌دادید:

اگر متوجه می‌شدید که فردی باغ ۴۲۰۰ متری حوزه شما را به اسم خود زده است آیا شکایت قضایی نمی‌کردید، حتی اگر آن فرد بعد از لو رفتنش، می‌آمد و می‌گفت ملک را بر می‌گردانم (چون تعرض به بیت‌المال کرده است و نه به حقوق شخصی شما)؟

و اگر دست‌برقضا، این پرونده به شعبه تحت تصدی شما می‌رسید، درباره آن فرد چه حکمی می‌دادید؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت