December 6, 2020

شهردار رشت خبر داد؛ تهیه آسفالت سرد آماده مصرف /ترمیم چاله های معابر حتی در هوای بارانی

به گزارش غیرمنتظره به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت و روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری، شهردار رشت با بیان اینکه کنده کاری شرکت های حفار همواره موجب تخریب آسفالت معابر، ایجاد چاله و نارضایتی شهروندان می شود، اظهار کرد: به دلیل اقلیم بارانی گیلان، پیش از این، سازمان عمران تنها می توانست در زمان مساعد بودن هوا نسبت به ترمیم چاله ها اقدام نماید.

وی افزود: آسفالت سرد محصول جدیدی است که برای ترمیم چاله ها بدون نیاز به قیراندود نمودن مکان مورد اجرا، توسط شرکت Kandopatchتولید شده و حتی در زمان بارندگی و بدون نیاز به گرم کردن، قابل اجراست.

احمدی، دیگر مزایای این نوع آسفالت را هم نام برد و تصریح کرد: پرکردن چاله ها به روش سنتی، علاوه بر نیاز به شرایط خاص، همواره موجب ایجاد خطر برای کارگران اجرای آسفالت می شد و بجز نیروی انسانی، نیازمند ماشین آلات و تجهیزات ویژه اجرای آسفالت بودیم. اما در این روش، در هزینه های اجرا اعم از نیروی انسانی و ماشین آلات ۵۰درصد صرفه جویی می شود.

شهرار رشت، با تاکید بر دوام این نوع آسفالت اظهار کرد: این شیوه جدید ترمیم چاله ها در سیستم جاده ای هموچون؛ آزاد راه ها و اتوبان ها نیز به کار گرفته می شود و به دلیل سرعت بالای اجرا و عدم نیاز به تجهیزات خاص، موجب ایجاد ترافیک در معابر در حال اجرا نمی گردد. استفاده از آن ساده بوده، بدون قیر به سطح چاله می چسبد و عمر آن به اندازه روسازی های اطراف معبر می باشد.

احمدی تصریح کرد: با توجه به فصل بارندگی که امکان پخت آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری ممکن نیست و برای اجرا نیز همواره در هوای بارانی چالش داشتیم، کیسه های آسفالت سرد، به صورت آماده تهیه شده و برای رفع چاله های معابر و ترمیم نوارهای حفاری و اطراف چاهک های فاضلاب به طور مساوی در اختیار مناطق قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: مدیران مناطق می توانند برای موارد اضطراری به ویژه برای معابر اصلی شهر که چاله ها باعث ایجاد حادثه برای رانندگان می شود،  از این روش استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها