به گزارش سپیدخبر، محمد دانش شکیب روز پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری آستانه اشرفیه با اشاره به اختصاص اعتبارات مناسب برای بازآفرینی مناطق این شهر بویژه بافت های فرسوده، ارائه تسهیلات بانکی را از برنامه های ستاد عنوان و اضافه کرد: اختصاص این اعتبارات به روند اجرای طرح های مختلف شهری و همچنین نوسازی بافت های فرسوده کمک می کند.

وی بهسازی پیاده رو ، نصب مبلمان شهری و تکمیل کف پوش خیابان امام (ره) را از طرح های مهم شهرداری آستانه اشرفیه عنوان کرد و گفت: برای اجرای این طرح در کنار طرح سنگ فرش بازار جلالیه، شش میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال هزینه برآورد شده که امیدواریم با تصویب در ستاد بازآفرینی، اعتبارات لازم جهت اجرای آنها اختصاص یابد.

به گفته دانش شکیب اجرای این دو طرح می تواند در جهت رفع مشکلات ناشی از سد معبر اصناف ، رفع مشکل روشنایی معابر ، ایجاد مبلمان های شهری مناسب ، نصب کف پوش های مناسب و رفع معایب معابر و … موثر باشد.

وی بهره گیری از تسهیلات ستاد بازآفرینی در اجرای طرح های مختلف شهری و ساماندهی بافت های فرسوده را از اهداف شهرداری دانست و گفت: زیبا سازی شهر ، ساماندهی بازارهای سنتی و همچنین ساماندهی دست فروشان از دیگر برنامه هایی است که با جدیت دنبال می شود.

آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان قرار دارد و بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. بازار جلالیه این شهر در مسیر خیابان امام خمینی (ره) واقع است.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت