April 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

عجیب اما واقعی، ۲۴ ثبت‌نام در انتخابات شورای شهر رشت در سه روز!

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از به گزارش رشت۲۰، در شرایطی که سه روز از آغاز ثبت‌نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها می‌گذرد، در شهر رشت تنها ۲۴ نفر اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند. آن‌هم در شرایطی که انتظار می‌رفت در روز عید مبعث تعداد ثبت‌نام کننده‌ها بیشتر باشد، اما در این روز تنها ۵ نفر در رشت اقدام به ثبت‌نام کردند تا میانگین تعداد ثبت‌نام کاندیداها در این کلانشهر به ۸ نفر در روز برسد.

بنا به گزارش ارائه‌شده توسط فرمانداری شهرستان رشت در روز نخست ثبت‌نام انتخابات شورای شهر رشت ۱۱ نفر، در روز دوم ۵ نفر و در روز سوم ۸ نفر اقدام به ثبت‌نام به شکل حضوری و غیرحضوری کرده‌اند. موضوعی که در مقایسه با انتخابات چهار سال قبل عدد و رقمی عجیب محسوب می‌شود.

اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های رسمی با توجه به نارضایتی عمومی از عملکرد شوراها و دولت و همچنین ادامه وضعیت کرونایی در کشور میزان مشارکت پایین در انتخابات در نظر گرفته شده است امری بسیار طبیعی محسوب می‌شود، اما اینکه میزان مشارکت در ثبت‌نام نیز توسط کاندیداها تا این حد کمرنگ باشد اتفاقی قابل‌تأمل محسوب می‌شود که انتظار می‌رود در روزهای آتی این روند سیری صعودی را طی نماید.

شاید جالب باشد که بدانیم انتخابات شورای شهر رشت در روز سوم خود به حدنصاب رسید و تعداد ثبت‌نام کننده‌ای انتخابات از دو برابر بعلاوه یک فراتر رفت! آماری که در ششمین دوره برگزاری انتخابات شوراها در رشت به‌عنوان یکی از کلانشهرهای کشور عددی غیرقابل‌باور است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی