June 16, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

عدم برخورداری گیلان از زیرساخت‌های مناسب ورزشی؛ امکانات موجود در استان کافی نیست

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، حجت خرم  درباره توسعه ورزش‌های همگانی در گیلان اظهار داشت: طبق توافق‌نامه‌ای که با هیئت ورزش‌های همگانی انعقاد شده بنا شد تا اقدامات در این حوزه به صورت تعاملی و نزدیک به هم باشد.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه گیلان با بیان اینکه در این حوزه اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده است افزود: ورزش‌های همگانی ورزشی کم‌هزینه بوده و منافع آن برای فرد و جامعه حیاتی است.

خرم با اشاره به تأثیر ورزش‌های همگانی بر سلامت فرد و جامعه عنوان داشت: بسیج ورزشکاران اجرای ورزش‌های همگانی اعم از دو، ورزش‌های استقامتی، پیاده‌روی‌ و ورزش‌های عام و پارک‌محور که هزینه‌اش بسیار پایین است را در دستور کار دارد.

وی گفت: در این راستا از مربیان آقا در پارک آقایان و مربیان خانم در پارک بانوان به صورت مربیان در دسترس و بدون هزینه بهره‌گیری شده است تا در ساعات آغازین صبح و یا عصر جهت تمرین در پارک‌ها حضور پیدا کنند.

 مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه گیلان افزود: با هماهنگی‌هایی که با هیئت‌های پزشکی ورزشی انجام شده در پارک‌ها و تفرجگاه‌هایی که محل ورزش‌های سلامت محور هستند برنامه‌هایی نظیر اندازه‌گیری فشار خون انجام می‌شود.

وی در مورد زیرساخت‌های ورزشی نامناسب گیلان با اشاره به اینکه سرسبزی و فضای سبز استان گیلان از دور فریب‌دهنده است گفت: متأسفانه استان گیلان از امکانات ورزشی و زیرساخت‌های مناسب در این حوزه برخوردار نیست.

خرم با بیان اینکه نتوانسته‌ایم به خوبی در این حوزه مانور دهیم اظهار داشت: البته در این زمینه اقدامات خوبی انجام گرفته و در حال انجام است اما کافی نیست چرا که استان گیلان از پیشگامان ورزشی در سطح کشور است.

وی خاطرنشان کرد: آقایان در هر مکانی می‌توانند امکان انجام ورزش را برای خود فراهم کنند اما زیرساخت‌های لازم برای ورزش بانوان مغفول واقع شده است و‌ از طرفی شیوع کرونا نیز این آسیب را تشدید کرده است.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه گیلان در حوزه اقدامات این مجموعه در مناطق محروم‌ افزود: با توجه به دستور اکید سردار عبدالله‌پور برای حضور در پایگاه‌های محلات کم‌برخوردار در چند سال اخیر این محلات را بیشتر مورد توجه قرار داده‌ایم.

خرم گفت: یکی از برنامه‌های ویژه ما حضور مربیان در محلات کم‌برخوردار و ایجاد نشاط در این محلات است. در سال‌های گذشته این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته بود اما در سال‌های اخیر این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های بسیج جامعه ورزشکاران اقدامات در حوزه مناطق محروم‌ است افزود: اقدامات مربوطه به صورت عام در روستاها و محلات کم‌برخوردار به ویژه روستاهای حاشیه شهرستان رشت انجام می‌شود.

خرم گفت: تلاش ما بر این است که فضا را به سمت ایجاد شور و نشاط در جامعه ببریم تا مردم نسبت به جامعه و نظام دلگرم باشند؛ اهتمام ما بر این است که کلیه اقدامات در همه حوزه‌ها به صورت عدالت‌محور در کل استان گیلان تسری داده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی