وزیر صامت گفت: روند واردات خودروهای جدید ادامه دارد و تاکنون ۲۳ شرکت در این زمینه مجوز دریافت کرده اند. روند واردات خودروهای جدید سیستمی پیدا کرده و روال خودش را طی می کند.

 

به گزارش غیرمنتظره،  ایران تحلیل به نقل از مهرعباس علی آبادی، در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر در پاسخ به سوال جلال رشیدی کوچی و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس درباره آخرین وضعیت واردات خودرو گفت: باید ایران را صنعتی کنیم و بدون شک تولید تنها راه پیشرفت کشور است.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب سال هاست هوشمندانه مفهوم و واژه تولید را در شعار سال مطرح می کنند. رهبری سال ۱۴۰۲ آن را «کنترل تورم و رشد تولید» نامیدند و کنترل تورم مسیر رشد تولید پایدار، آبرومندانه و اشتغال زا است.

وزیر صامت تصریح کرد: صادرات و واردات هوشمند بازار را تنظیم می کند، تولید را رونق می دهد، رقابت سالم را شکل می دهد، فناوری را ارتقا می دهد، ما را بین المللی می کند و پای ما را به بازارهای جهانی باز می کند. تولیدکننده ایرانی باید بداند که از دست قاچاقچیان حمایت و در امان است، اما نباید تسلیم شود، بلکه باید رشد کند و محصولاتش را ارتقا دهد و کیفیت بالایی داشته باشد و قیمت محصولاتش مناسب باشد.

وی گفت: روند واردات خودروهای جدید سیستم پیدا کرده و روال خودش را طی می کند. مردم نباید تحت هیچ شرایطی فریب دلالان را بخورند. در خصوص واردات خودرو نیز ۲۳ شرکت بر اساس ضوابط مجوز گرفته اند. پیش بینی می شود با افزایش تولید خودروهای داخلی و تداوم واردات، بازار خودرو به سمت رقابتی شدن پیش برود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از عوارض مزمن در بازار خودرو کاهش تولید خودروسازان و یا تولید خودروهای ناقص بود که به آشفتگی بازار خودرو منجر شد اما اکنون باید بگویم. که آشفتگی بازار خودرو مدیریت شده و با رشد تولید خودروهای کامل کاهش یافته است. ما قیمت خودرو هستیم و این موضوع ادامه خواهد داشت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت