گروه : تیتر یک , سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس در مصاحبه ای گفت: حاکمیت نه تنها مطالبه گر است، بلکه منت هم می‌گذارد! کم مانده فقط دستشان را ببوسیم. بی حجابی را بزرگ کردند تا ضعف‌هایشان دیده نشود. چرا دوربین ها به جای دزد و اختلاس گر، فقط موی زنان را می‌بیند؟

 

به گزارش غیرمنتظره،   غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق مجلس و فعال سیاسی با اشاره به شروع طرح حجاب به اصلاحات نیوز می‌گوید:جای افسوس دارد که به خواسته مردم اهمیتی داده نمی‌شود؛ فکر می‌کنم دولت رئیسی موضوع حجاب را بزرگ نمایی می‌کند تا ضعف اقتصادی و عملکردی خودش را بپوشاند.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی مردم را به این نقطه رسانده است و برخی ازمردم که به صورت اعتراضی حجاب خود را برمی‌دارند، می‌خواهند بگویند که دولت رئیسی نتوانست نیاز‌های اقتصادی ما را برآورده کند. بزرگنمایی حجاب توسط رئیسی و تیم او پوششی برای ضعف‌ها و وعده‌هایی است که هیچ‌گاه عملی نشد.

قیمت مرغ و گوشت سربه فلک کشیده، یک تخم مرغ نمی‌توان خورد، قیمت نان، پنیر، میوه و همه اقلام مورد نیاز مردم به شدت افزایش پیدا کرده است، اما هیچکس به این مسائل نمی‌پردازد. تمام تریبون‌های نماز جمعه فقط به مسئله حجاب پرداخته اند، گویی که در این کشور هیچ مشکلی وجود ندارد. انصافا هیچ مشکلی وجود ندارد؟ باشه شما دو دغدغه دیگر مردم را بگو، در کنارش حجاب را هم مطرح کن.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه حداقل از مشکلات و دغدغه‌های مردم سخن بگویید، گفت: بگویید می‌دانیم حقوق کارگر کم است، بگویید می‌دانیم بچه‌ها ترک تحصیل می‌کنند، فقر و اعتیاد افزایش پیدا کرده، آمار طلاق و سن ازدواج افزایش پیدا کرده، مردم نمی‌توانند دارو بخرند و… همه این‌ها را بگویید و بعد اگر خواستید در کنارش بگویید یک مشکل فرهنگی دیگر هم داریم. نمی‌شود جوری سخن بگویید که گویی مملکت گل و بلبل است و فقط یک موضوع حجاب وجود دارد که باید به آن پرداخت. خب این باعث ناراحتی و خشم مردم می‌شود.

وی ادامه داد: این جوانانی که حجاب را کنار گذاشته اند جوانان همین کشور هستند، بچه‌های خودمان هستند و درهمین آموزش و پرورش رشد کرده اند. به جای اینکه آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه و فرهنگی جوابگو باشند، افتادن به دنبال دختران! خب تا الان شما چه می‌کردید؟ من شخصا به عنوان فردی که پای نظام ایستاده بله بی حجابی را بد می‌دانم، اما خب بگویید برای رفاه مردم، برای شکم مردم، برای تحصیل، برای درمان، فرهنگ و همه ابعاد زندگی مردم برنامه دارید. هرکس در کشور صحبت می‌کند، تهدید می‌کند. چندشب شیخ انصاریان صحبت کردند و بسیار زیبا گفتند که این رفتار‌ها لجاجت با خدا است. چرا با مردم حرف نمی‌زنید؟

جعفرزاده با بیان اینکه مگر توانستیم ماهواره‌ها را با رفتار‌های تند جمع کنیم، گفت: این چه دوربینی است که دزد را نمی‌گیرد، عامل حمله شیمیایی به مدارس را نمی‌گیرد، اختلاس گر و زورگیر و خفت گیر را نمی‌گیرد، مزاحم نوامیس را نمی‌گیرد، فقط مو را می‌گیرد؟ اگر دوربین دارید چرا برای سایر بزه‌کاری‌ها استفاده نمی‌کنید؟ از مالیاتی که مردم می‌دهند دوربین می‌خرید و فقط هم کاربردش شناسایی موی زنان است؟

وی ادامه داد: توصیه می‌کنم رئیسی از جامعه شناسان و متخصصین مردمی کمک بگیرد و با زبان مردم با مردم صحبت کنید نه با زبان زور و تهدید. روز شنبه که شروع طرح حجاب بود، انصافا من دیدم که بی حجابی نسبت به همه روز‌های دیگر بیشتر بود و عمدتا هم نسل جوان بودند.

چرا مردم و خصوصا زنان را به مبارزه می‌طلبید؟ جوانان مشکل دارند، مشکل پول دارند، دندانشان دردمی‌گیرد نمی‌توانند به دندانپزشکی بروند، آزمایش دارند نمی‌توانند هزینه آن را پرداخت کنند، نمی‌توانند بعد از مدرسه و دانشگاه با خیال راحت بروند و یک ساندویچ بخورند.

تفریح ندارند، ماشین و خانه نمی‌توانند بخرند. شما کدام یک از این بخش‌هایی که مردم خصوصا جوانان با آن دست و پنجه نرم میکنند را دیدید؟ حداقل این‌ها را ببینید و مشکلاتشان را حل کنید، بعداز مردم بخواهید با شما همراهی کنند.

جعفرزاده با بیان اینکه حاکمیت فقط مطالبه گر است، تصریح کرد: حاکمیت نه تنها مطالبه گر است، بلکه منت هم می‌گذارد! مثلا مخبر در مجلس می‌گوید از خدایتان هم باشد که ما متولیان شما هستیم! همین کم مانده فقط به دست بوسیشان برویم. به کجا رسیده‌اید که در دهه ۴ انقلاب فقط تهدید می‌کنید؟ عرضه نداشتید حتی حقوق معلمان را پرداخت کنید. ۶ صبح اول فروردین حقوق داده اید بعد هم آن را به عنوان دستاورد اعلام میکنید؟ خب شما بیخود کرده‌اید. خودتان کی حقوقتان را کی گرفتید؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت