فرستاده ویژه رییس جمهور چین در دیدار با سرپرست ریاست جمهوری گفت: آیت الله رییسی برای تضمین امنیت و توسعه ایران نقش مهمی ایفا کرد.

به گزارش غیرمنتظره، معاون نخست وزیر چین در دیدار با محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری با ابراز تأسف عمیق از شهادت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور فقید ایران، از ایشان به عنوان فردی که نقش مهم و اساسی در تضمین امنیت و توسعه ایران ایفا کرده‌اند، یاد کرد.

در این دیدار مخبر با بیان اینکه فضای خوبی برای همکاری دو کشور فراهم شده است، اعلام کرد: امروز موضوع یکجانبه گرایی در دنیا تمام شده و معادلات جهانی شکلی نوین پیدا کرده و این فضا فرصت مناسبی برای گسترش روابط دو جانبه فراهم ساخته است.

مخبر با تشکر از حضور هیأت بلندپایه پکن به نمایندگی از شیء جین پینگ رئیس جمهور چین در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید ایران، ابراز امیدواری کرد در فرصت مناسب در ماه‌های آینده مجدداً میزبان هیأت چینی برای پیگیری و به نتیجه رساندن توافقات سران دو کشور باشد.

جانگ گوچینگ نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه به نمایندگی از شیء جین پینگ رئیس جمهور چین برای ابراز همدردی با مسؤولان و مردم ایران در تهران حضور یافته است، گفت: آقای رئیسی در خصوص گسترش روابط ایران و چین گام‌های مهمی برداشته بودند و ما آماده‌ایم توافقات سران دو کشور را بطور کامل به اجرا در آوردیم.

فرستاده ویژه رئیس جمهور چین افزود: دولت و مردم چین در شرایط سخت در کنار دوستان ایرانی خود قرار دارند و با خانواده محترم آقای رئیسی ابراز همدردی می‌کنیم.

مسؤول ساز و کار عالی دو کشور گفت: حوزه‌ها و مسیرهای همکاری دو کشور کاملاً روشن و برنامه ریزی شده است و من تلاش می‌کنم تا با پیگیری مستمر همکاری دو جانبه سریع‌تر و عمیق‌تر تداوم پیدا کند.

معاون نخست وزیر چین با تقدیر از همکاری‌ها و پیگیری‌های مخبر برای به نتیجه رساندن توافقات دو کشور، گفت: در دیدار قبلی با جنابعالی چند درخواست مطرح شده بود که خوشبختانه همه آنها انجام شده و کمک خوبی به ارتقای روابط دو کشور کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت