May 7, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

فرهاد مجیدی پرسپولیسی بود!

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از خبرورزشی، بعد از اینکه علی دایی در یک مصاحبه شجاعانه اعلام کرد قبل از آمدنش به پرسپولیس طرفدار استقلال بود، خیلی از پرسپولیسی‌ها از شهریار فوتبال ایران انتقاد کردند که نباید آن حرف‌ها را مطرح می‌کرد ولی همین که جسارت مطرح کردن چنین حرفی را داشت ستودنی است. شاید فقط باید علی دایی باشی که جرأت زدن چنین حرف‌هایی را بعد از چندین سال داشته باشی. چند روز قبل در گزارشی به پرسپولیسی‌هایی که قبل از آمدن به این تیم به رقیب سنتی تمایل داشتند، پرداختیم حالا می‌خواهیم عکس این موضوع را بررسی کنیم. بودند بازیکنانی که پیراهن استقلال را پوشیدند ولی قبل از استقلالی شدن حداقل در یک مقطعی به پرسپولیس علاقه داشتند. البته ناگفته نماند همه این اسامی که در این گزارش می‌بینید جزو بهترین‌های استقلال بوده و هستند و کسی نمی‌تواند تعصب‌شان به استقلال و زحمت‌هایی که برای این تیم کشیدند را نادیده بگیرد.

فرهاد مجیدی

سرمربی فعلی آبی‌پوشان تا آستانه انتقال به پرسپولیس هم پیش رفت ولی بنا بر دلایلی این اتفاق نیفتاد. شاید خیلی از هواداران فوتبال تیتر مصاحبه مجیدی که گفته بود «استقلالی‌ها رخصت، به پرسپولیس می‌روم» را از یاد نبردند. در مورد مجیدی گفته می‌شد قبل از آمدن به استقلال و زمانی‌که در بهمن حضور داشت، طرفدار پرسپولیس بود ولی نتوانست قرمزپوش شود.

مهدی رحمتی

یکی از بهترین گلرهای تاریخ استقلال در لیگ برتر بدون شک مهدی رحمتی بود. سرمربی حال حاضر پدیده هم جزو کسانی بود که در دوران بچگی به رنگ قرمز و پرسپولیس علاقه داشت ولی شرایط فوتبالی طوری رقم خورد که او سر از اردوی آبی در آورد. یکی از بچه‌محل‌های قدیمی رحمتی روزی برای‌مان از علاقه شدید او به پرسپولیس گفت. رحمتی حتی در زمان مدیریت رویانیان تا آستانه پرسپولیسی شدن پیش رفت ولی توافقات نهایی انجام نشد.

آرش برهانی

مربی نیم‌فصل اول استقلال قبل از آبی‌پوش شدن با پرسپولیس به توافق رسیده بود و همه منتظر اعلام رسمی عقد قرارداد او با سرخپوشان بودند ولی به یک‌باره سر از استقلال درآورد و در این تیم به یکی از بهترین مهاجمان تاریخ لیگ برتر تبدیل شد. برهانی طی مدت زمان حضورش روی نیمکت استقلال چندین بار برای رقیب سنتی کری خواند که کاملاً با توجه به سبقه استقلالی بودنش و همچنین مسئولیتی که داشت طبیعی بود ولی دوستان نزدیک آرش می‌دانند او قبل از استقلالی شدن یک پرسپولیسی بود و در تمرینات پاس به شدت برای استقلالی‌ها کری می‌خواند.

مهدی قایدی

ستاره بی‌چون و چرای دو فصل اخیر استقلال هم جزو کسانی است که قبل از آبی‌پوش شدن تمایل به رقیب سنتی داشت. در این مورد یکی از دوستان بوشهری قایدی برای‌مان تعریف کرد مهدی علاقه زیادی داشت تا پرسپولیسی شود ولی انتقالش به این تیم دست خودش نبود. سرخابی‌ها به صورت همزمان قایدی را می‌خواستند ولی آبی‌ها پول بیشتری برای رضایت‌نامه این بازیکن به باشگاه ایرانجوان پرداخت کردند و به نوعی این ستاره را از چنگ پرسپولیس در آوردند.

وریا غفوری

شاید باورتان نشود ولی شنیده‌های ما از منابع موثق نشان می‌دهد کاپیتان آبی‌ها قبل از استقلالی شدن طرفدار پرسپولیس بود. یکی از همبازیان وریا در نفت تهران روزی برای‌مان تعریف کرد وقتی غفوری راهی استقلال شد، من تعجب کردم چون با وریا وقتی در نفت تهران بودم همواره از علاقه‌اش به پرسپولیس حرف می‌زد. یکی از عکاسان ورزشی عکسی از وریا دارد که با دستانش عدد ۶ را نشان می‌دهد ولی به خاطر موقعیت کاپیتان استقلال هیچ وقت این عکس منتشر نشد.

ایمان مبعلی

هافبک سال‌های نه‌چندان دور استقلال و تیم ملی هم جزو کسانی است که قبل از آبی‌پوش شدن به پرسپولیس علاقه داشت. تقریباً همه آنهایی که ایمان را از قدیم می‌شناسند، می‌دانند او چقدر پرسپولیسی بود ولی بعدها شرایطی پیش آمد که به استقلال پیوست.

خسرو حیدری

یکی از بهترین مدافعان راست استقلال در طول لیگ برتر بدون هیچ تردیدی خسرو حیدری بود. خسرو قبل از آمدن به امیدهای استقلال در تیم‌های پایه پرسپولیس بازی می‌کرد و به این تیم علاقه داشت اما سرنوشت فوتبالی حیدری طوری رقم خورد که او با پیراهن استقلال تبدیل به یکی از بهترین‌های فوتبال ایران شود و حسابی بدرخشد.

رضا عنایتی

یکی از بهترین گلزنان تاریخ لیگ برتر که سابقه چند دوره آقای گلی را در کارنامه دارد هم یک زمانی طرفدار پرسپولیس بود. در مورد پرسپولیسی بودن عنایتی شاهدان زیاد وجود دارد؛ حداقل همبازیانش در ابومسلم این را اعتراف کرده‌اند. رضا با اولین پول خوبی که در ابومسلم گرفت به خاطر علاقه‌اش به پرسپولیس یک پیکان گوجه‌ای خرید.

روزبه چشمی

روزبه در همه رده‌های پایه تیم پرسپولیس بازی کرده و حتی بازوبند کاپیتانی را هم بر بازو بسته است. چشمی در دوران سرمربیگری گل‌محمدی با تیم بزرگسالان پرسپولیس هم تمرین کرد اما راهی خدمت سربازی شد و بعد از بازگشت از سربازی، علی دایی او را نخواست تا راهی صبا شود و از آنجا به استقلال برسد. چشمی از استقلال به جام جهانی هم رسید ولی کیست که نداند او قبل از استقلالی شدن پرسپولیسی بود.

مجید حسینی

مدافع سابق استقلال که در حال حاضر در فوتبال ترکیه بازی می‌کند سال‌ها قبل وقتی که در تیم ملی نوجوانان بود در برنامه «۹۰» حاضر شد و رسماً در پاسخ به سؤال فردوسی‌پور گفت که طرفدار پرسپولیس است و علاقه دارد که به این تیم بپیوندد. مجید بعد از حضور در راه‌آهن استقلالی شد و از این تیم به تیم ملی و فوتبال اروپا رسید.

امید ابراهیمی

هافبک مقتدر چند فصل قبل استقلال که در حال حاضر در فوتبال قطر حضور دارد هم جزو کسانی بود که قبل از آمدنش به استقلال طرفدار پرسپولیس بود. یکی از همبازیان امید در تیم ملی که با او اکثراً هم‌اتاق بود می‌گفت: بارها از امید ابراهیمی شنیدم که می‌گفت دوست دارم برای پرسپولیس بازی کنم چون علاقه زیادی به این تیم دارم. امید بعد از درخشش در سپاهان استقلالی شد و به بازوبند کاپیتانی این تیم هم رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی