به گزارش غیرمنتظره و به نقل از ایسنا؛ متن دومین بیانیه شورای ائتلاف بزرگ فرهنگیان کشور به شرح زیر است:

«جامعه بزرگ فرهنگیان و دانشگاهیان همواره در تاریخ ایران بزرگ اسلامی، نه تنها مورد اعتماد عمومی مردم بودند بلکه نقش اساسی درتحولات سیاسی و اجتماعی کشور داشتند.

براساس رسالت معلمی و نخبگانی، جمعی از دغدغه‌مندان امر تعلیم و تربیت و نخبگان علمی و آموزشی کشور با محوریت برخی وزرای ادوار آموزش و پرورش و نخبگان دانشگاهی و در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نقش خواص در جلب مشارکت حداکثری و با هدف ایجاد وفاق ملی در امر آموزش و پرورش و آموزش عالی، پیگیری مداوم مطالبات صنفی، تخصصی و حرفه‌ای معلمان و استادان و مدرسان در مجلس دوازدهم شورای اسلامی به دور از گرایشات سیاسی؛ اقدام به سازماندهی یک ائتلاف صنفی وتخصصی نموده است و امید دارد که با پیروزی نامزدین متعهد و متخصص علاقمند و دارای سوابق علمی و آموزشی که شرایط اعلامی این ائتلاف را که همانا همراهی و پیگیری طرح‌ها و لوایح مرتبط با مسائل حوزه آموزش وپرورش و آموزش عالی است بتوان نسبت به تشکیل یک مجلس قوی ومتعهد متخصص اقدام نمود. بدیهی است امضای میثاق نامه این ائتلاف ضامن اخلاقی ومسئولانه ومتعهدانه نامزدهای پیروز فهرست ائتلاف بزرگ فرهنگیان خواهد بود.

افراد این فهرست بر اساس فراخوان بیانیه اول و علاقه‌مندی و تمایل داوطلبین به عضویت درِائتلاف بزرگ فرهنگیان کشور با ملاحظه سوابق علمی و آموزشی آنان در مدارس و دانشگاه‌ها از میان ۱۴۲ درخواست اعلام آمادگی انتخاب شده‌اند و در هر حوزه انتخابیه‌ای که درخواست اعلام حمایت به دبیرخانه ائتلاف واصل شده بود و با شرایط اعلامی این ائتلاف همسویی داشت مورد بررسی قرار گرفته است.

این ائتلاف از آحاد فرهنگیان، معلمان، استادان، دانشگاهیان ومتخصصان وتمامی کسانی که دل در گرو ایران عزیز و تعالی نظام آموزشی کشور دارند تقاضا می‌کند ضمن دعوت اقشار مختلف جامعه به حضور فعال درعرصه انتخابات، نسبت به معرفی نامزدهای فهرست این ائتلاف بزرگ فرهنگیان برای عزت ایران؛ اقدام نمایند و و زمینه ساز حضور آنان در مجلس شورای اسلامی و اسباب تعالی کشور و نظام آموزشی بویژه امر تعلیم و تربیت، مدرسه و دانشگاه گردند.

درضمن فهرست نامزدهای ائتلاف بزرگ فرهنگیان کشور برای حوزه انتخابیه شهر تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر، امروز بعدازظهر در مراسم نیمه شعبان شورای ائتلاف رونمایی و منتشر خواهد شد.»

در این لیست از شهر رشت، دکتر سید کاظم دلخوش با کد نمایندگی ۵۸۲ از حوزه انتخابیه شهرستان‌های رشت و خمام حضور دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت