به گزارش غیرمنتظره و به نقل از رویداد۲۴، محمد آیتی: سیدجواد حسینی‌کیا نماینده سنقر و کلیائی در مجلس یازدهم درباره دلایل عدم‌موفقیت دولت در اقتصاد کلان می‌گوید: یکی از دلیل این است که بخشی از مدیران دولت، مدیران موفقی نبوده‌اند و برای همین، برخی از شعارهای دولت تا به امروز محقق نشده است. مثلاً ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال، یکی از همین شعارها بود. حال می‌بینیم که بعضی از مدیران نتوانستند وعده‌های رییس جمهور را اجرایی کنند.

او می‌گوید: دلیل دیگر این است که تیم اقتصادی دولت سیزدهم، تیم قدرتمندی نبود که بتواند در بخش‌های مهمی مثل معیشت مردم و کنترل نرخ ارز، عملکرد خوبی از خود به جای بگذارند. با اینکه فروش نفت و بعضی موضوعات دیگر، متناسب بوده، ولی سایه این‌ها روی اقتصاد داخلی ایران نیفتاده است و گرفتاری‌های کنونی را شاهد هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: در حوزه ارز، مسکن و خودرو، مردم گلایه‌های جدی دارند و در این‌باره تیم اقتصادی قوی‌ای در دولت ظهور و بروز پیدا نکرده است و حاصل این عملکرد دولت، کاهش ارزش پول ملی شده است. تمام این مطالبی که گفتم، بخشی از انتقادات و گلایه‌های به حق و جدی مردم است.

حسینی‌کیا می‌گوید: بخشی از مشکلات امروز در بخش اقتصاد، به حوزه سازمان برنامه و بودجه کشور برمی‌گردد که اعتبارات به موقع محقق نشده و گاهی هم در بودجه آمده و سر آن جر و بحث فراوان می‌شود، ولی، چون تحقق درستی پیدا نمی‌کند و تخصیص داده نمی‌شود، وعده‌هایی که به مردم داده می‌شود، محقق نشده و وقتی مردم چیزی در میدان عمل نمی‌بینند، باعث نگرانی‌شان نسبت به حال و آینده کشور می‌شود.

نماینده سنقر و کلیائی یادآور می‌گوید: یک بخشی از وعده‌های دولت اصلاً محقق نمی‌شوند و سوال اینجاست که اگر پول هست، پس چرا تخصیص داده نمی‌شود؟ و یک بخشی از وعده‌ها اصلاً وجود ندارند و سوال این است که چرا دولت پیشنهادش را به مجلس می‌آورد که روی آن بحثی شود؟ یعنی اگر منابع نیست، پس چرا حرفش بیهوده زده می‌شود؟

او در پاسخ به اینکه آیا دولت پس از گذشت بیش از ۱۸ ماه، عملکرد ضعیفش را مخصوصاً در حوزه اقتصاد قبول دارد؟ گفت: دولت کار خودش را می‌کند، چون به این سیستمی که ایجاد کرده، اعتقاد دارد. این موضوعات و دلایلی که من مطرح کردم، گلایه‌های من و برخی از همکاران در مجلس است.

حسینی‌کیا می‌گوید: قرار بود خیلی از وزرای دولت سیزدهم، استیضاح شوند، ولی متاسفانه رییس مجلس این اجازه را نمی‌دهد و هنوز تعدادی استیضاح در هیات رییسه وجود دارد؛ این‌ها همه از کوتاهی هیات رییسه مجلس است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه می‌گوید: این عدم‌استیضاح‌ها، کوتاهی در حق مردم و نمایندگان است و این موضوع بارها به جد گفته شده است، ولی به ما می‌گویند مصلحت نیست و شرایطش وجود ندارد. انتقاد جدی ما به رییس مجلس است که چرا استیضاح‌هایی که حق قانونی نمایندگان است در دستور کار قرار نمی‌گیرند؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت