قطع برق چند اداره پرمصرف در گیلان مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان از قطع برق ۱۰ اداره‌ی پرمصرف در استان پس از بی توجهی به چندین اخطار کاهش مصرف خبر داد.

به گزارش غیرمنتظره،  محمدتقی مهدی زاده گفت: برق ۱۰ دستگاه اداری در گیلان که به اخطار‌های صادر شده مبنی بر کاهش مصرف برق بی‌توجه بودند، قطع شد.

وی افزود: بر اساس مصوبه هیئت وزیران ، همه دستگاه‌های اداری موظف‌اند مصرف برق خود را در ساعات کاری به میزان حداقل ۳۰ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد مصرف روزانه با خاموش‌کردن روشنایی غیرضروری و برخی سامانه‌های سرمایشی کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به ممنوعیت روشن بودن سامانه‌های سرمایشی ادارات از ساعت ۱۲ به بعد ، از همه مشترکان به ویژه دستگاه‌های اداری و واحد‌های تجاری خواست با حداکثر صرفه‌جویی در مصرف برق، برای پایداری برق و جلوگیری از خاموشی‌ها کمک کنند.

محمدتقی مهدی زاده افزود: تنظیم دمای سامانه‌های سرمایشی بر روی عدد ۲۴ یا ۲۵ درجه سانتیگراد ، خودداری از استفاده هم زمان از وسایل برقی پرمصرف ، روشن کردن ماشین لباسشویی و ظرف شویی و اتوکشی لباس در ساعات ابتدایی یا پایانی روز ، استفاده حداکثری از روشنایی روز، جایگزینی لامپ‌های کم مصرف با لامپ‌های فوق کم‌مصرف LED، بسته بودن درب اتاق‌های بدون استفاده در زمان فعالیت سامانه‌های سرمایشی و استفاده از برنامه‌های کوتاه مدت و شستشوی سریع با دمای پایین ماشین لباسشویی از جمله راهکار‌هایی است که می‌تواند به کاهش مصرف برق در بخش خانگی کمک کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت